14.kolo, Jihočeský | 1.A třída sk. A, 2017-2018

--

--

Týn rozhodl o své výhře góly v poslední desetiminutovce

0

Týn zvládl odvetu s Vacovem a přezimuje na dělené druhé příčce. Jak utkání probíhalo?

Bez branek

Týn toužil po další výhře, kterou by se pro jaro udržel na dostřel vedoucím Bavorovicím. Proti Vacovu tak začal na ještě kvalitním terénu aktivně, už ve druhé minutě měl stoprocentní příležitost Houska, jenomže ji neproměnil. Posléze Houska  v 6. minutě nacentroval na Vařila. Ten už zvedal ruce nad hlavu, ale míč zastavilo břevno. Do 25. minuty měli domácí navrch, ale pak se osmělil i Vacov a začal více kombinovat. Ve 34. minutě přišel čas na další domácí tutovku. Vařil prostrčil míč na Housku, který běžel sám proti brankáři, ale Klas svůj tým podržel.

Vše směřovalo k remíze, pak rozhodli domácí

Ve druhém poločase se odehrával vyrovnaný boj, stav hřiště se průběhem času stále zhoršoval a kombinace se ztěžovala a dát dlouhou přihrávku bylo skoro nemožné. V 65. minutě měl další velkou domácí šanci na kopačce Novotný, ve vápně se mu ale míč zamotal mezi nohama a míč do branky nedotlačil. V 81. minutě Liška zahrával standardku, Brom míč lízl hlavou a usměrnil ho nechytatelně na zadní tyč, Klas neměl nárok – 1:0.  Chvíli na to bylo definitivně rozhodnuto. Tupý adresoval přihrávku Dvořákovi, ten se s míčem otočil a z levé strany se křížnou ranou pravačkou nemýlil – 2:0.

FK Olympie Týn nad Vltavou
Jiří Orlíček (trenér): „Do zápasu jsme vstupovali oslabeni o Plojhara a Meidla, který si v týdnu zlomil ruku. Museli jsme tak opět trochu přeházet sestavu. Do zápasu jsme dobře vstoupili, pak ale začal hrát i Vacov. Do druhé půle jsem opět posunul do středu zálohy Broma, potřebovali jsme zlepšit hru, nechodily dopředu přihrávky. Už to vypadalo na remízu, takže jsem rád, že jsme to nakonec zvládli. Po prvním poločase jsme měli vést 3:0 a bylo by po zápase. Bohužel nedáváme šance, dáme soupeři šanci se zvednout. Vybojovali jsme to kolektivním výkonem. Velkým paradoxem pro mě je, že rozhodčí, který nás pískal ve Vacově a s jehož výkonem jsme tam nemohli být spokojeni, přijel teď i k nám. Jsem moc rád, že jsme Vacovu oplatili porážku. Na jaře budu rád, když ještě zmydlíme Vimperk, za to, co tam s námi předvedli.“

SK Vacov
Stanislav Klas (trenér): "Při troše štěstí jsme mohli mít bod, ale bylo by to nespravedlivé. Domácí byli jasně lepší, prakticky celý zápas jsme se jen bránili. Domácího brankáře jsme donutili k ojedinělému zákroku jen po trestném kopu. Měli jsme i další náznaky šancí, domácí si vypracovali ale daleko vážnější příležitosti, které nemohli dlouho využít. Buď jsme je zblokovali, nebo nastřelili břevno, spoustu toho pochytal brankář. Měli jsme problémy se sestavou, vypadlo nám pět hráčů ze základního kádru. Dolepili jsme to tak dorostenci, ale byl jsem spokojený s nasazením a chutí hrát mladých kluků. Na těžkém terénu jsme zápas odbojovali."

M. Kubík [-] - M. Boček [-] (76. V. Červenka [-] ) , M. Šálený [-] , J. Brom [-] , O. Lukeš [-] - L. Stoklasa [-] (58. A. Novotný [-] ) , P. Dvořák [-] , M. Tupý [-] , J. Liška [-] (87. D. Maruška [-] ) - T. Houska [-] , P. Vařil [-] -