24.kolo, Jihočeský | Krajský přebor , 2017-2018

--

--

Čimelice porazily Olešník v bitvě o třetí místo

23

V dalším kole KP zavítalo mužstvo Čimelic do Olešníku. Oba soupeři měli stejně bodů a hrálo se o třetí místo v KP. Šťastnější byly Čimelice.

Bezbrankový poločas

Domácí se od počátku sice snažili útočit, ale hra se brzy vyrovnala a naopak aktivnější začaly být Čimelice. V 15. minutě střílel domácí Vařák, ale jeho pokus Slavík vyrazil na rohový kop. Hra se postupně odehrávala převážně ve středu hřiště a žádné
mužstvo se nedostalo do brankové příležitosti. V 39. minutě střelu Hadáčka domácí brankář chytil. Poločas tak skončil bezbrankovou
remízou 0:0.

Tři góly v druhém poločase...

Druhý poločas začali lépe Čimelice. V 51. minutě se k míči dostal Varhan, přesně přihrál do vápna Hadáčkovi, ten si míč
zpracoval na prsou a levou nohou překonal domácího brankáře. Hosté tak šli do vedení 0:1. Domácí branka zaskočila a stále se velice
špatně a sporadicky dostávali dopředu. V 61. minutě čimelický Rezáč tvrdě střílel, ale jeho rána směřovala vedle domácí
branky. V 66. minutě se přece jenom domácí dostali do šance, ale pokus Votavy nadvakrát Slavík vychytal. V 72. minutě pak po rohovém
kopu domácích hlavičkoval Votava nad branku. V 78. minutě se pak domácí dočkali, když se k míči dostal Votava a zblízka překonal
Slavíka a vyrovnal stav na 1:1. Tato vyrovnávající branka ale zvedla ze střídačky asistenta Čimelic Růžičku, který si šel tuto
situaci vyřídit z pomezním rozhodčím, neboť Votava byl zřejmě v ofsajdovém postavení. Za tento incident byl pak následně Růžička
vykázán ze hřiště. V 82. minutě pak po rohovém kopu Čimelic zahrál domácí hráč Heller ve vápně rukou a byl nařízen pokutový kop,
který čimelický Převrátil s přehledem proměnil. Ve zbývajících minutách pak hosté domácím nic nedovolili a zcela po zásluze v
Olešníku zvítězili. Konečný stav utkání 1:2.

Autor: Josef Ťupa

FK Olešník
Miroslav Jirkal (brankář): Utkání pro nás dopadlo dost smolně, protože si nemyslím, že jsme v zápase byli horší. První poločas byl z obou stran trošku opatrný. Mužstva se soustředila na to nedostat gól a podle toho to na hřišti vypadalo. Nám scházela lepší přesnost v zakončení a Čimelicím zase finální přihrávka. Druhý poločas pro nás nezačal dobře, kdy nás soupeř po naší špatné rozehrávce potrestal krásným zakončením do šibenice po přesném pasu. Následovali 2 šance Votavy, který ani jednou nedokázal překonat Slavíka a Šahajdovi překazila radost tyč. Alespoň třetí šanci Votava už využil, kdy hosté urputně několik minut v čele s asistentem trenéra Růžičkou reklamovali ofsajd, který ale dle záznamu ze zápasu nebyl. Následně hlavní sudí odpískal poněkud přísnou penaltu za ruku Hellera, která ale byla u těla a nijak neovlivnila dění hry. Nicméně můžeme být naštvaní jen na sebe, protože jsme měli šance minimálně na remízu.

SK SIKO Čimelice
Václav Hegenbart (hráč): Zápas o třetí místo nám vyšel! Myslím si, že jsme byli o trochu hladovější po vítězství. Domácí na mě působili až dost nervózně. I když na konci zápasu už plály emoce na obou stranách. My jsme podali kolektivní a poctivý výkon. Tři body z Olešníka jsou pro nás cenné!