19.kolo, Vysočina | Havlíčkův Brod | III. třída , 2014-2015

--

--

Věžnice B dokázala využít oslabení soupeře

0

Hněvkovice přijely do Věžnic s oslabeným týmem a na jejich hře a výkonu to bylo znát. Zato posílené béčko domácích posílila dvojice z A-týmu.

Po opatrném začátku se dostali domácí brzy do vedení, když dlouhý výkop Šrámka prodloužil hostující obránce přímo do běhu O. Prokeše a ten s klidem zavěsil. Hosté po obdržené brance přidali na důrazu a až do konce prvního poločasu byli lepším týmem. Ve 22. minutě se po ruce Chvátala ve vápně kopala penalta a hosté ji bezpečně proměnili. Pak následoval vytrvalý tlak hostů, kteří působili fotbalovějším dojmem a byli i dostatečně důrazní v osobních soubojích. Několikrát musel zasahovat Šrámek, který potvrdil stabilní jarní formu. Ve 33. minutě už za překonaným domácím brankářem vyhlavičkoval míč směřující do brány stoper Chalupník, z následujícího rohu nastřelili hosté břevno. Hněvkovičtí zužitkovali svůj tlak ve 40. minutě, kdy po kombinaci zvýšili střelou na zadní tyč na 2:1. Po druhém obdrženém gólu se probrali i domácí. Ve 44. minutě sklepl Neuvirt míč ve vápně proti noze Laštovičky, ten však branku vůbec netrefil. Po poločase věžničtí přidali na důrazu a zpřesnili přihrávky. Ve 49. minutě se Neuvirt příliš nerozpakoval a z vápna bodlem prostřelil hostujícího brankáře. Hned o 4 minuty později byl ve vápně hostí sestřelen Prokeš a následnou penaltu s ledovým klidem proměnil exekutor Brukner. V závěrečné desetiminutovce ještě Věžnice přidaly další dvě branky.

SK Věžnice B
Adam Drahoš, hráč Věžnic B: „Byl to zápas rozdílných poločasů. Domácí využili navíc toho, že hosté nepřijeli kompletní. Nejlepšími věžnickými hráči byli posily z áčka Drahoš s Prokešem. Nemachrovali jsme a příkladně makali. Hosté se ve druhé půli nedokázali vypořádat s naší agresivitou a nedostávali se už na dostřel domácí svatyně.“

TJ Sokol Hněvkovice
Zdeněk Rajdl, vedoucí mužstva Hněvkovic: „My jsme přijeli do Věžnice s oslabeným týmem a navíc bez tří zraněných brankářů a posílený tým soupeře zápas ve druhém poločase dokázal otočit. Po jejich dvou rychlých brankách na začátku druhé půle jsme se sesypali.“

p. Šrámek [-] - M. Chalupník [-] , J. Chvátal [-] , V. Brukner [-] , T. Kunc [-] - M. Fazekaš [-] (29. T. Neuwirt [-] ) , V. Vlach [-] , A. Drahoš [-] , V. Laštovička [-] (46. F. Dymáček [-] ) - O. Prokeš [-] , J. Novotný [-]

P. Veleta [-] - T. Chyba [-] , O. Šťastný [-] , M. Pajer [-] , P. Rajdl [-] - M. Rajdl [-] , J. Chyba [-] , J. Šťastný [-] - J. Vošický [-] , J. Těšínský [-]

Hráči zápasu: F. Dymáček - M. Pajer .