22.kolo, Vysočina | Krajský přebor , 2014-2015

--

--

Jemnicko poprvé na jaře vyhrálo, v derby udolalo Moravské Budějovice

0

22.kolo nachystalo  regionální derby. Domácí Jemnicko po minulém výprasku v Chotěboři zabralo, splnilo roli mírného favorita a připsalo si první jarní vítězství.Hosté naopak vyšli střelecky naprázdno, čímž odmítli šanci přeskočit svého soupeře v tabulce a připsalo si 7. porážku v sezoně.

Začátek derby byl z obou stran trochu opatrný a oba týmy ctili zejména defenzívu. I proto se diváci první větší akce dočkali až v 16. minutě, zato však to byla akce gólová. Domácí dobře rozehráli standardní situaci, ve vápně se nejlépe zorientoval Z.Koutný a bylo to 1:0. Hosté se ke své úvodní střele dostali až ve 28. minutě ale Švanda po dobré zpětné nahrávce mířil doprostřed brány a Kopeček si poradil. Ke konci půle ještě zkoušel štěstí domácí Máca střelou z 25 metrů, brankář Jelínek však mnoho práce s tímto pokusem neměl.

Po změně stran bylo vidět, jak domácí konečně chtějí uspět za 3 body. Zatáhli se do defenzivního bloku a byli to zejména hosté, kteří se snažili určovat tempo hry. Uspět chtěli zejména ze standardních situací,jmenovitě J.Šplíchal, ale domácím se dařilo všechny odvrátit. Zhruba v polovině druhého poločasu domácím zatrnulo při lobu Morkuse. Definitivní rozhodnutí tak přišlo až v závěru. V 89. minutě vyrazili do protiútoku J.Kříž a F.Kříž. Míč poslal prvně jmenovaný na F.Kříže, který využil zaváhání vybíhajícího  brankáře Jelínka a lobem určil konečný výsledek bojovného utkání

1. FC JEMNICKO
Zbyněk Kincl, trenér FC Jemnicko: Nenacházíme se v herní ani výsledkové pohodě, o to víc jsme chtěli v derby uspět. Diváci asi moc krásy neviděli ale my jsme potřebovali výsledkově uspět a udržet se v kontaktu se špičkou tabulky,což se povedlo. Důležité bylo, že hosté za stavu 1:0 nevyužili slibnou příležitost při střele Švandy a my se pak dobrou defenzívou prokousali k vítězství

SK Moravské Budějovice
Petr Kylíšek, trenér Moravské Budějovice: Hráli jsme myslím dobrý fotbal. V 2.půli jsme domácí přitlačili a sahali po remíze, ale dnes asi na hřišti Jemnicka skórovat ani nešlo - rozhodčí viděl jen naše fauly, naše ofsajdy, penaltu jsme měli kopat minimálně jednu ale já to trochu čekal. Důležité pro nás bude bodovat příště v Třešti a udržet si bodový odstup od spodku tabulky

V. Kopeček [-] - T. Bastl [-] , M. Máca [-] , J. Kincl [-] , Z. Koutný [-] - S. Křivánek [-] , Š. Tobolka [-] , P. Tesař [-] , M. Čurda [-] (90. M. Borkovec [-] ) - L. Morkus [-] , F. Kříž [-]

J. Jelínek [-] - V. Novotný [-] , K. Busta [-] , O. Busta [-] , R. Švanda [-] - L. Veselý [-] , V. Dušek [-] , T. Kopeček [-] , D. Šibor [-] (80. L. Stehlík [-] ) - M. Máca [-] (86. M. Procházka [-] ) , J. Šplíchal [-]

ŽK: 39. R. Švanda , 54. M. Máca , 76. J. Šplíchal , 81. O. Busta .
Hráči zápasu: Z. Koutný , F. Kříž - O. Busta .