1.kolo, Moravskoslezský | Opava | III. třída sk. B, 2017-2018

--

--

Vítkov doma nestačila na Moravici

0

V posledním kole podzimní části III. B třídy okresního fotbalu v Opavě se střetly týmy Vítkova "B" a Moravice. Zápas se hrál za chladného počasí. Čekala se výhra domácího mužstva, ale opak byl pravdou a hlavně v první půli rozdíl obou celků nebyl vůbec znát.

PRVNÍ PŮLE JASNĚ PRO MORAVICI

V prvním poločase se ukázalo, jak nepřesné mohou být papírové předpoklady. Čekala se dominance Vítkovského Béčka, ale kdo více tlačil na obranu soupeře byli hráči Moravice. Už od úvodu se Moravice dostávala do častého přečíslení, ale finální fáze drhla. Také rohové kopy byly velkým kouskovačem času v úvodních minutách ve prospěch Moravice, ale z nich hosté nevytěžili nic, jen nějaký ten závar. Z ojedinělé šance se ale dostali do vedení domácí, a to když si zády k bráně hrotový útočník a snajpr domácích Aleš Funiok obhodil beka hostů a prudkou ranou z hranice vápna nechal jen na půl vyniknout brankáře. Gólman stihl jen natáhnout ruku, kterou míč zasáhl, ale od ní se odrazil do břevna a do brány - 6. minuta 1:0. V tu ránu začala Moravice tlačit ještě více. Častěji a častěji domácí propadávali a hosté tak v mohutné většině tlačili na jejich obranu. Byly z toho stále jen rohové kopy, ale jeden se nakonec ujal. Po zmatcích a nedůrazném odkopu se na hranici vápna dostal k míči Moravický Pavel Kuča, který střelou po zemi k levé tyči vyrovnal. Vítkov věděl, že musí přidat, protože to nebyl výkon, se kterým mohli být spokojeni. Další šanci měli domácí, to když krajní záložník Rosťa Hryn z levé strany potáhl míč do středu hřiště a kolmicí vyslal svého spoluhráče Funioka do samostatného úniku, ten ale jen těsně minul pravou tyčku branky Moravice. To byl pro Vítkov klíčový moment z pohledu první půle. Pak se zrodil diskutabilní moment, kdy rozehrávku záložníků hostů vystihl agilní záložník Hryn a mířil si to mezi dva beky do pokutového území hostující svatyně. Po rychlém sprintu byl sražen jedním z nich na zem, ale rozhodčí zůstal němý... V další situaci se radovali hosté, osm minut po vyrovnávací trefě se radoval Marcel Zapletal - 34. minuta 1:2. Domácí se cítili poškozeni, ale nebylo jim to nic platné. Do konce první půle se už nic nestalo a tak Moravice měla zatím výsledek, ze kterého mohli být spokojeni a fanoušci fotbalu překvapeni.

DRUHÁ PŮLE V JASNÉ REŽII VÍTKOVA, ALE...

Do druhé půle vstoupili domácí odhodlaněji a předvedená hra byla úplně o něčem jiném než hra v první půli. Vítkovské béčko ihned zatlačilo Moravici k jejímu pokutovému území, jenomže ihned z prvního brejku se hosté trefili a odskočili soupeři na rozdíl dvou branek - 51. minuta 1:3 - Martin Kolář. Vítkov se ale nevzdával a bušil do zamčené obrany hostů. Jeho herní projev byl oproti první půli výborný, až na finální fázi, kdy jim nebylo souzeno dostat míč do bližší vzdálenosti hostující branky. Šancí bylo dost na straně hostí, ale také tak na straně hostí, kteří hráli už jen na brejky...

Zápas tak skončil výsledkem 1:3.

Autor: Rostislav Hryn

TJ Vítkov B
Rostislav Hryn Vedoucí mužstva TJ Vítkov B: Do tohoto zápasu jsme opět lepili sestavu jak jen to šlo, např. jsme museli poslat na hřiště dorostence, jelikož absence mnoha hráčů nám nedovolila poslat na hřiště to nejlepší. Na jedné straně nejmladší hráč týmu (16let) a na straně druhé nejstarší hráč týmu (62let). Hra pak vypadala podle toho. I když jsme moc chtěli v první půli hrát naší hru, tak to zkrátka nešlo. Až v poločasové pauze jsme si řekli, co jsme řekli a najednou to šlo. Bohužel rozhodl gól na 1:3. Můj názor je, že rozhodl moment, kdy jsme v první půli za stavu 1:1 nedali tutovku nebo když rozhodčí nepískl pentli, tam se v našich hlavách prohrával zápas. Ale nic se neděje, hrajeme to pro radost a takovéto zápasy se někdy prostě dějí... I tak jsme si posléze dali párek a pívo ;) Gratulace soupeři !!!