8.kolo, Moravskoslezský | Opava | Okresní přebor , 2017-2018

O výhře Slavie rozhodl Mužík

0

V bojovném utkání rozhodla jediná branka, která mířila do domácí klece.

Mužík dal jediný gól utkání

Zápas mezi Oticemi a Slavii Opava se hrál na velmi těžkém a podmáčeném terénu, takže utkání bylo spíše bojovné s množstvím osobních soubojů na obou stranách. Na konci úvodní desetiminutovky zahodil po rohovém kopu šanci domácí Michael Smuda, když jeho hlavička jen těsně lízala břevno hostující branky. Rozhodující okamžik zápasu přišel ve 25. minutě, když souboj jeden na jednoho vyhrál opavský Filip Mužík a křižnou střelou k tyči rozvlnil síť otické svatyně – 0:1. Zbytek poločasu se dohrál víceméně ve středu hřiště mezi oběma šestnáctkami

Opava už vedení udržela

Po půli se Otice snažily s výsledkem něco udělat, a vypracovaly si několik šancí. Smutným hrdinou dne byl domácí Marek Vitásek, který po rohovém kopu nezamířil mezi tři tyče opavské brány, samostatný nájezd namířil do tyčky opavské kysně a v posledním pokusu vytáhl jeho hlavičku na brankovou konstrukci opavský gólman Bohumír Lorenz. Ten se vyznamenal i v 70. minutě, když dokázal lapit šanci Davidu Bukovskému. Opava hrozila ve druhé části z nebezpečných brejků, ale hlavně Lukáš Mařádek nedokázal žádný přetavit v branku. Další možnosti zahodili Kevin Postřimovský a David Kříž. Zápas tak dospěl k těsné výhře hostující eskadry.

TJ Otice
David Bukovský (hráč): Na těžkém terénu se hrálo nic moc utkání, které bylo hodně bojovné. Opava dala branku, my bohužel opět ne, takže tři body si dovezli hosté.

FK Slavia Opava
Petr Čelůstka (trenér): Hrálo se na velmi těžkém terénu, místy na hranici regulérnosti. Kdo měl dobré obutí, tak se mu hrálo líp, někteří to ale podcenili. Utkání to bylo spíše bojovné, byly tam trmy vrmy, hodně nás podržel brankář Lorenz. Nám se podařila branka vstřelit, a výhru udržet.