2.kolo, Královéhradecký | Krajský přebor , 2017-2018

--

--

Hořice díky gólové druhé půli porazily Nové Město

0

Hořická Jiskra si v první půli vytvořila několik nadějných šancí, i ty nejvyloženější ale zůstaly nevyužity. Prosazovat se domácí začali až ve druhém poločase, ve kterém Nové Město bránu soupeře příliš neohrozilo. Jiskra tak zvítězila 3:0.

Od úvodu se na míči drželi převážně fotbalisté Jiskry, kteří dostávali hru do vápna především prostřednictvím centrů. Host se mohli poprvé připomenout ve čtrnácté minutě, zakončující Martin Klikar ale minul bránu Pavla Žižky.

V sedmnácté minutě se Hořice málem dostaly do nebezpečného úniku, odvážným výběhem mimo své vápno ale akci soupeře zastavil gólman Jan Šebesta. Nové Město se postupem času začalo tlaku Hořic vyrovnávat, a i proto byl stav nadále bezbrankový.

Do jedné z největších šancí prvního poločasu se domácí dostali ve třicáté čtvrté minutě. Míč na penaltovém puntíku propadl ke zcela volnému hráči Jiskry, ten však ve vyložené pozici minul bránu.

Své šance domácí začali proměňovat ve druhém poločase. Hned zkraje druhé půle domácí prolomili smůlu v zakončení a díky trefě Aleše Vávry se ujali vedení. Novému Městu se zejména ofenzivní hra příliš nedařila, a hosté tak nebyli pro domácí obranu příliš velkou hrozbou.

Uklidnění do domácích řad přinesla osmdesátá minuta, kdy druhou branku Hořic vstřelil Jan Rozsévač. Hořice definitivně potvrdili své vítězství v samém závěru utkání. V první minutě nastavení pečetil tříbodový zisk Pavel Kuneš.

TJ Jiskra Hořice
Josef Vydra - vedoucí mužstva TJ Jiskra Hořice: V prvním poločase jsme opět neproměnili několik vyložených šancí, a tak jsme měli strach, aby se neopakoval scénář z minulého týdne. Naštěstí jsme rychle dali první gól a pak už jsme zápasu jasně dominovali. Jasnou výhru jsme potvrdili dvěma brankami po skvělých kombinacích. Důležitá výhra je naprosto zasloužená a konečný výsledek pro hosty ještě milosrdný. Pochvalu zaslouží i trio rozhodčích.

P. Žižka [-] - J. Šeda [-] , M. Vodnárek [-] , D. Palm [-] , D. Pour [-] (41. M. Tomáš [-] ) - P. Palm [-] , A. Vávra [-] (52. J. Kočí [-] ) , J. Rozsévač [-] , P. Kuneš [-] (81. P. Kolovrátník [-] ) - J. Rubeš [-] - J. Melichar [-] (74. D. Melaga [-] )