1.kolo, Královéhradecký | Krajský přebor , 2017-2018

--

--

Bezgólový duel Rychnov rozhodl v rozstřelu

0

Zápas mezi Červeným Kostelcem a Rychnovem nabídl vyrovnanou podívanou s neproměněnými šancemi na obou stranách. Vítěze proto určoval až penaltový rozstřel, ve kterém byli přesnější hosté.

Fotbalisté Rychnova se do nadějné šance dostali už ve třetí minutě. Míč se na několikrát odrazil na hranici vápna, odkud jeden z hostujících fotbalistů vyslal nebezpečnou přízemní střelu. Gólman Petr Kobos si ale se zakončením soupeře poradil.

Hra se přelévala ze strany na stranu. Domácí vedli většinu svých akcí po křídlech, odkud chodily nebezpečné centry do vápna soupeře. Ani oni ale branku nevstřelili. Podobný obraz hry, avšak bez gólového efektu trval po celý první poločas.

Podobný obraz hry přetrval i do druhého poločasu. Oběma týmům se nedařilo využívat a proměňovat náznaky šancí. O něco nebezpečnější byli fotbalisté Červeného Kostelce, kteří se více drželi na balonu a častěji ohrožovali soupeřovu bránu.

V první minutě nastavení mohli domácí rozhodnout, centrovaný balon, který prošel pokutovým územím Rychnova, ale nikdo do sítě neusměrnil. Po bezgólových devadesáti minutách tak rozhodoval penaltový rozstřel.

První série penaltového rozstřelu byla z hlediska střelců bez zaváhání. Ve druhém střeleckém kole však penaltu neproměnil domácí Patrik Runkas, zatímco rychnovský Stanislav Pohl penaltu dal. Domácí nebyli úspěšní ani ve třetí sérii, kdy Milan Kováčik trefil pouze tyč. Zaváhal však i hostující kanonýr Jiří Počtýnský, který minul bránu. V následující sérii Červený Kostelec vyrovnal na 2:2, protože domácí góman Kobos vychytal soupeřova střelce. V rozhodující sérii ale červenokostelecký gólman minul bránu do Rychnovští proměnili mečbol. V rozstřelu zvítězili 2:3.

TJ Červený Kostelec
Josef Macek - vedoucí mužstva TJ Červený Kostelec: Naše impotence při zápase vyvrcholila neproměněním tří penalt. Branku bychom nevsítili do tmy. Za průběh zápasu je bod málo.

P. Kobos [-] - P. Bárta [-] , D. Hlava [-] (86. D. Hála [-] ) , O. Koval [-] , T. Petr [-] (65. J. Hundák [-] ) , M. Srkal [-] , M. Barták [-] (75. T. Martínek [-] ) , D. Petrů [-] , P. Runkas [-] , D. Vejman [-] , M. Kováčik [-]