12.kolo, Plzeňský | 1.B třída sk. A, 2017-2018

--

Bor otočil zápas s Horšovským Týnem dvěma góly Stránského v závěru!

10. T. Janků (p.) , 80. J. Stránský , 90. J. Stránský - 13. D. Pták , 36. M. Šutek (p.)
0

Fotbalisté Boru nastupovali do utkání proti poslednímu Horšovskému Týnu v roli jasného favorita. Papírové předpoklady také v úvodu potvrzovali a rychle šli z penalty do vedení. Mladičká sestava hostí ale ještě v prvním poločase skóre otočila a po přestávce dlouho odolávala náporu domácích. Trápení Boru nakonec prolomil až Jiří Stránský, který dvěma zásahy v závěrečné desetiminutovce přeci jen rozhodl o výhře svého týmu.

Hosté dokázali otočit skóre

Horšovský Týn dohrává podzim se zdecimovanou sestavou. Do Boru přijel bez jediného hráče na střídání a hned se šesti fotbalisty dorosteneckého věku. Domácí tak na mladý výběr soupeře od začátku vlétli a zatlačili ho k jeho pokutovému území. Už v 10. minutě navíc přišla penalta, kterou proměnil Tomáš Janků. Hosté však dokázali srovnat hned za tři minuty, kdy hrubku borské defenzivy potrestal sedmnáctiletý Daniel Pták. Od té chvíle Horšovský Týn vyrovnal hru a ve 36. minutě se jeho fotbalisté radovali i podruhé. Tentokrát se o to postaral druhý nejstarší hráč hostí Michal Šutek (ročník 1986). Za stavu 1:2 se také odcházelo do kabin

Hosté dlouho odolávali tlaku Boru, obrat nakonec zařídil Stránský

Domácí hráči zřejmě dostali o přestávce v kabině pořádnou sodu, protože jejich výkon šel ve druhém poločase rapidně nahoru. Hrálo se už téměř jen na jednu bránu a obrana Horšovského Týna byla pod velkým tlakem. Když ale hosté přežili dvě šance Stránského a střelu Blažka, která skončila na tyči, tak se přeci jen zdálo, že by si mohli domů odvézt nečekané body. V 80. minutě však byli domácí za svou neutuchající snahu konečně odměněni, když se trefil jejich nejlepší hráč Jiří Stránský – 2:2. Borští pokračovali v náporu i nadále, ovšem v 88. minutě putoval po druhé žluté kartě pod sprchy Janků a už to vypadalo, že o vítězi rozhodnou až penalty. Vůle domácích po výhře za tři body ovšem nepolevovala ani v deseti. V závěru tak přišel ještě rohový kop a po něm míč dotlačil do brány hrdina zápasu Jiří Stránský.

TJ Sokol Bor
Miroslav Vaňous (trenér): „Po nevýrazných výsledcích jsme doma potřebovali zabrat. Na zápas jsme se tedy připravili. Úvodní čtvrthodinu jsme hosty přitlačili k jejich bráně a naší převahu korunovali proměněným pokutovým kopem. Hosté však obraz hry vyrovnali a po dvou našich hrubých chybách i otočili skóre. O přestávce jsme hráčům trochu promluvili do duše, takže do druhé půle nastoupil úplně jiný mančaft. Už to byla jen hra na jednu bránu, měli jsme šance a bylo otázkou času, kdy vyrovnáme. Náš tlak jsme korunovali v 80. minutě gólem na 2:2. Pak nám byl vyloučen Janků, ale i v deseti jsme hráli na jednu bránu a z posledního rohu dal Stránský rozhodující gól.“

P. Žalud [-] - J. Burda [-] (87. V. Hlaváč [-] ) , D. Jutka [-] , J. Pokorný [-] , T. Janků [-] , D. Štípek [-] , J. Blažek [-] , J. Stránský [-] , J. Zeman [-] , M. Hocmann [-] , J. Maczko [-]