13.kolo, Vysočina | 1.A třída sk. B, 2017-2018

--

--

Ze zápasu ovlivněného silným větrem si vítězství odváží Náměšť

0

Utkání se netradičně odehrálo při nedělním dopoledni, na umělé trávě a především za silného větru, který měli v první půli v zádech domácí.

První poločas nabídl vyrovnanou partii bez větších příležitostí

Jelikož k vidění byl spíše boj ve středu pole, první šance zápasu přišla až v 39. minutě, kdy Dominik Musil vysunul mezi beky Zdeňka Peňáze, jenž otevřel skóre zápasu, 1:0.

Minutu na to se do podobné pozice dostal Mário Filippi, který šel rovněž sám na hostující svatyni, ale nastřelil pouze gólmana Bartoška.

V poslední minutě první půle Tomáš Hajný zachránil svým výborným zákrokem na čáře rezervu Žďáru.

Rozhodnutí přišlo čtvrthodinu před koncem

Vstup do druhé pětačtyřicetiminutovky vyšel lépe Náměšti, která už po pěti minutách hry zahrávala standardní situaci, z níž krásnou střelou vyrovnal stav na 1:1 Roman Durajka.

Několik následujících chvil byla na hřišti vidět spousta nepřesností.

Vedení mohl domácím barvám vrátit Zdeněk Peňáz, ale jeho nebezpečná střela nakonec mířila nad bránu hostů. Při hlavičce Tomáše Peňáze byl pro změnu na svém místě Bartošek.

Po rychlém protiútoku centroval z levé strany Homola a především díky poryvu větru skončil jeho nákop za zády bezmocného Hajného.

Žďár se ještě pokusil vyrovnat, ale hosté si závěr zápasu zkušeně pohlídali.