18.kolo, Jihočeský | Český Krumlov | Okresní přebor , 2017-2018

--

--

Kájov i díky dvěma penaltám v závěru porazil Novou Ves B

20

Kájov vstoupil do utkání velmi dobře, když brzy vedl 0:2. Ve druhém poločase však utkání zkomplikoval Mašek, který uviděl červenou kartu.

Domácí stačili do poločasu snížit na rozdíl dvou branek

Do utkání vstoupili skvěle hosté z Kájova, kteří již ve třetí minutě šli do vedení zásluhou Igora Didkivského, jehož střela zaplula k levé tyči – 0:1. Hosté byli častěji na míči a odměnou jim byl druhý gól ze sedmnácté minuty, kdy vzniklo nedorozumění mezi Hüttnerem a Poulou, míče se zmocnil David Čábela a vstřelil druhou branku Kájova – 0:2.

Poté přišlo snížení. Domácí Borovka s Cábou předvedli pohlednou souhru, Cába poté našel zpětnou přihrávkou do vápna nabíhajícího Václava Louckého, jenž pod padajícím brankářem vstřelil kontaktní gól – 1:2. Kájov si ale vzal dvoubrankové vedení brzy zpět. Čtyři minuty po inkasované brance totiž napřáhl zpoza vápna Igor Didkivský a míč skončil až v síti – 1:3. V šestatřicáté minutě pak Josef Haláček krásně zakroutil míč z trestného kopu až do brány a hosté vedli 1:4. Před poločasovou pauzou ještě přišlo snížení. Dlouhý aut Hüttnera našel ve skrumáži Norberta Frühbauera, který propálil vše, co mu stálo v cestě – 2:4. Domácí mohli ještě jednou skórovat, ale to by Václav Loucký nesměl trefit tyč.

Hosté kopali v závěru dvě penalty

Druhé dějství začalo špatně pro hostujícího Maška, jenž uviděl nejprve žlutou kartu za držení za protihráčův dres a následně červenou kartu za vražení do protihráče v nepřerušené hře.

Góly ve druhé polovině začaly padat až na konci zápasu, a to zejména z pokutových kopů. V 80. minutě byla nařízena penalta za faul Šusty, kterou proměnil David Čábela2:5. Domácí záhy odpověděli brankou Tomáše Hüttnera, který vyslal na Frühaufa prudkou pumelici, s níž si brankář Kájova nedokázal poradit – 3:5. Poslední slovo však měli hosté. Šusta opět fauloval soupeře ve vápně a pískala se druhá penalta v krátké době. Tu bezpečně proměnil brankář Martin Frühauf a Kájovští slavili vítězství 3:6.

FK Nová Ves - Brloh B
Václav Loucký, hráč: Bohužel máme špatné začátky zápasů, kdy dostaneme téměř vždy minimálně dva góly... To musíme napravit. Ve druhém poločase v početní převaze jsme sahali po zdramatizování zápasu, ale bohužel jsme se sami potopili nevyužitými šancemi a vlastními chybami. Hra prozatím není vůbec podle našich představ, snad to dokážeme alespoň zlepšit v dalších zápasech.

TJ Sokol Kájov
Miroslav Grabec, trenér: I když jsme hráli o deseti druhou půli, dokázali jsme si vytvářet šance a dvěma penaltami ke konci jsme zápas rozhodli.

E. Poula [-] - P. Cába [-] , J. Šusta [-] , R. Klein [-] , J. Bauer [-] - D. Smejkal [-] , J. Anderle st. [-] , L. Veverka [-] - T. Hüttner [-] , A. Varon Iza [-] , V. Borovka [-] -

M. Frühauf [-] - J. Petřík [-] , J. Němec [-] , V. Žilavý [-] - I. Didkivský [-] , P. Doubek [-] , J. Haláček [-] - D. Čábela [-] , O. Maršál [-] , A. Didkivský [-] , L. Mašek [-]

ŽK: 30. L. Veverka , 70. N. Frühbauer - 47. L. Mašek . ČK: 50. L. Mašek .
Počet diváků: 30. Rozhodčí: Velechovský Miroslav - VEJVODA Jiří (N), ŽILAVÝ Vladislav (N).