16.kolo, Jihočeský | Český Krumlov | Okresní přebor , 2017-2018

--

--

Vyšší Brod dopustil další překvapení! Lehce prohrál v Přídolí

16

Přídolí od prvního jarního kola nebodovalo a před tímto zápasem to na body nevypadalo. Hosté však přijeli v oslabené sestavě a s žádným fotbalistou na střídání...

Růzha nastoupil po několika letech a hned vstřelil branku

První šanci měl na noze Steidl, který ovšem v obtížné pozici svou střelu z hranice šestnáctky nedokázal dostat mezi tři tyče. Další šanci měl na noze Jaroslav Písko, ale jeho střela z úhlu skončila v boční síti. Ve 20. minutě přišel do hry po pár letech Michal Růzha a během pár minut se objevil ve stejné šanci jako Steidl, ale Růzha na rozdíl od Steidla svůj pokus bezpečně proměnil a domácí tak vedli překvapivě 1:0. V dalších minutách se objevilo ještě několik šancí, ale domácím zvlhl prach a hosty vychytal skvělý Puritscher. Do kabin tak šli veselejší domácí.

Puristcher pochytal všechny pokusy hostí, Radykhovskyy uklidnil domácí dvěma přesnými zásahy

Začátky druhých poločasů jsou pro Přídolí hororem, ale tentokrát tomu bylo jinak. V 52. minutě se totiž dostal k odraženému míči Marcel Duciuc, který vystřelil a překonal Rapčana podruhé – 2:0! Vývoj zápasu se ale hostujícímu Dynamu moc nezamlouval, a to přidalo na otáčkách. Vyšebrodským však chyběl klid na kopačkách, a to jak v mezihře, tak v zakončení. Hodně pokusů totiž bezpečně zlikvidoval Puritscher.

Domácím to však „lepilo“ a ti přidali další dvě branky. V rozmezí šesti minut se totiž trefil dvakrát Ruslan Radykhovskyy a s prvními jarními třemi body to už vypadalo hodně nadějně. Do konce zápasu se pak už nic velkého nestalo, a tak se Přídolí postaralo o překvapení kola a možná i sezóny, když porazilo Vyšší Brod 4:0.

TJ Sokol Přídolí
Michael Štěpánek, hráč: Věděli jsme, že naše černá série jednou skončí a jsme rádi, že se nám to podařilo před domácím publikem. Všichni do jednoho si zasloužíme pochvalu (které se nám dostalo) a příští týden ve Světlíku musíme náš výkon zopakovat

M. Puritscher [-] - J. Steidl [-] , J. Písko [-] , M. Brož [-] , J. Písko [-] , M. Štěpánek [-] , R. Radykhovskyy [-] , J. Štěpánek [-] , M. Kutlák [-] , V. Písko [-] , J. Vaindl [-]

FK Dynamo Vyšší Brod
D. Rapčan [-] - D. Poláček [-] , R. Bartoň ml. [-] , F. Klíma [-] , F. Filip [-] , V. Syrovátka [-] , J. Rohlík [-] , T. Dibďák [-] , J. Kohout [-] , M. Vančura [-] , K. Šerhakl [-]

ŽK: 30. M. Duciuc - 56. M. Vančura , 65. V. Syrovátka .
Hráči zápasu: M. Puritscher , R. Radykhovskyy .
Počet diváků: 70. Rozhodčí: Janda Jaroslav - GAMBA Petr (N), PROCHASKA Petr (N).