7.kolo, Jihočeský | České Budějovice | III. třída sk. B, 2017-2018

--

Černý Dub zaskočil Mokré na jeho hřišti

78. P. Kuba (vl.) , 84. V. Voleman - 8. M. Švercl , 15. P. Hošna , 17. M. Švercl , 22. O. Tomáš , 39. P. Lomský , 53. M. Švercl , 80. P. Kuba
0

Před samotným utkání by si asi nikdo nevsadil na takový debakl. Černý Dub si otevřel v Mokrém ještě jednu střelnici a činil se především Švercl.

Poločas snů ze strany hostujících hráčů

Hostující trenér Welser se už druhý půl rok potýká s nedostatkem brankářů ve svém kádru, když už v 5 podzimním utkání se v bráně vystřídala u trojice brankářů. Po Trnkovi a Hauserovi musel tentokrát do brány zaskočit Welser ml. První poločas byla smršť gólových akcí a především chyb domácích obránců. Už v 8. minutě Karafiát hledal dlouhým nákopem Schneidera, ten sklepnul Tomášovi do lajny, po jeho centru vznikl ve vápně chaos a ani jeden z hráčů domácích nedokázali balon odkopnout, k míči se tak dostal Švercl a uklidil míč do branky - 0:1. Další branka přišla v 15. minutě, když Tomáš zatáhl balon po pravé straně, poté přihrával na vápno nabíhajícímu Hošnovi a ten obstřelil brankáře Alexu - 0:2. O dvě minuty později rozehrávali domácí od branky, Alexovu přihrávku na Volemana vystihl Švercl, s míčem se vůbec nepáral a trefil ho přímo do pravého horního rohu - 0:3. 22. minuta a čtvrtá branka Černého Dubu. Zedek si na levé straně pokryl balon před obráncem a přihrávkou pod sebe vybídl Tomáše, ten se do prázdné branky nemílil - 0:4. V prvním poločase si Welser připsal jeden zákrok, když domácí zahrávali přímý volný kop, který rozehráli na krátko, ale střela Klementa nebyla nijak nebezpečná a Welser ji schoval v náručí. Ve 39. minutě se hosté radovali po páté. Zedek se uvolnil na levé straně a přihrával Tomášovi, kterého vychytal Alexa, ale na dorážku Lomského už byl krátký - 0:5. První poločas tak jasně dominovali hráči z Černého Dubu.

Druhý poločas přinesl další čtyři branky

Druhý poločas si hostující hráči hlídali výsledek, hráli spolehlivě zezadu, kde dobře organizoval obranu Karafiát, a spoléhali se na rychlé protiútoky. V 53. minutě se jim jeden protiútok vydařil. Švercl se uvolnil ve středu pole, přihrál Schneiderovi, který mu poslal přihrávku mezi obránce a Švercl svůj únik s přehledem proměnil a zkompletoval tak hattrick - 0:6. V 65. minutě se také ukázali domácí, Volemanův přímý kop vyrazil Welser. V 65. minutě se dostal do šance hostující Zedek, když si ve vápně udělal prostor, Alexovu branku netrefil. V 70. minutě se ke střele dostal Štumbauer, ale Welser si připsal další úspěšný zákrok. V 78. minutě padla další branka. Dvořák se dostal k odraženému míči z rohového kopu, střelu tečoval před Welserem Kuba a míč tak skončil v bráně - 1:6. Další slovo měli opět hosté. V 80. minutě Švercl centroval do vápna, míč se dostal ke Kubovi a ten se hlavou prosadil - 1:7. V 84. minutě se po pár zastřelovacích pokusech trefil z přímého kopu Voleman a zkorigoval tak výsledek na konečných 2:7 z pohledu domácích.

TJ Mokré
N. Alexa [-] - Č. Alexa [-] , J. Návara [-] , L. Tancer [-] , R. Rottner [-] - V. Klement [-] , P. Štumbauer [-] , T. Balík [-] - P. Houska [-] - P. Dvořák [-] , R. Beneda [-]

TJ Slovan Černý Dub
V. Welser ml. [-] - R. Hojda [-] , M. Frdlík [-] , P. Kuba [-] - P. Hošna [-] , O. Tomáš [-] , M. Švercl [-] , J. Zedek [-] , F. Kapoun [-] - D. Schneider [-] - P. Lomský [-]

ŽK: 55. F. Kapoun , 89. D. Schneider .
Počet diváků: 50. Rozhodčí: LAFATA Martin - MATĚJKA Zdeněk (N), KRČMÁŘ Jiří (N).