4.kolo, Jihočeský | České Budějovice | Okresní přebor , 2017-2018

Derby Stropnice s Hrady chyběla jen penalta

38. J. Holej , 56. M. Bašta , 65. M. Fajfrlík , 76. J. Haňur , 89. Z. Staněk - 14. M. Zajac , 52. J. Marhoun , 65. M. Zajac , 84. L. Brousek
0
Stropnice třikrát dotahovala a rozhodla až v závěru

Půle nerozhodně

Tradiční derby Horní Stropnice s Novými Hrady garantovalo jednomu z týmů první body v sezóně. Po několika málo minutách hry se spustil prudký déšť, který za nedlouho zmírnil a ve druhé půli dokonce ustal. Minimálně v první půli působili fotbalověji hosté, častěji drželi míč na kopačkách a lépe kombinovali. Už v 5. minutě musel po rohu předvést dobrý zákrok gólman Brousek. Za dalších pět minut nadvakrát zkrotil volej z vápna kapitána Němce. Po necelé čtvrthodině hry se na vápně ocitl osamocený Zajac a jeho střela, která před brankářem skočila zapadla do sítě u zadní tyče, 0:1. Pak dostal do uličky příhru Němec, ale zakončil jen slabě. Ve dvacáté minutě zaznamenali domácí první střelu mezi tři tyče po standardce Holeje, jenž se zastřeloval, Tomášek byl pozorný. Holej zkoušel štěstí i o sedm minut později, jeho levačka ovšem nevyslala střelu s gólovými parametry. Na druhé straně pak Meregya trefil tyč a dokázal dostat do sítě až dorážku. Gólovou radost však hostům překazil ofsajd. Ve 33. minutě našel Holej pasem do křídla Konopu jenž dokázal dostat balon do vápna kde ho následně Haňur přiťukl Fajfrlíkovi jehož střelu hosté srazili mimo. Pět minut nato se na bránu řítil Kunágl a za záchranou brzdu musel zatáhnout Hrbáček. Standardku z cca 22ti metrů poslal kapitán Holej krásně k dlouhé tyči a bylo vyrovnáno, 1:1. V závěru půle pak Hrady zahrály roh na nohu Bašty jenž míč vyvezl a přes Kunágla se míč dostal ke Konopovi, který z rohu vápna přízemní střelou prověřil Tomáška.

Sedm branek, červená a drama až do konce

Hned v první minutě druhé půle Holejovu přihrávku nezachytil Hrbáček a na Konopu zívala na šestnáctce volná cesta na bránu. Domácí hráč jenž se na hřišti objevil po delší době volil střelu, tu ovšem Tomášek zneškodnil. V 51. minutě hosté hodně přetáhli roh a na druhé straně si pro něj došel Jelínek, vrátil míč do vápna kde ho Marhoun levačkou vyslal na bránu. Brousek si sice na míč sáhl, ale gólové radosti hostů zabránit nedokázal, 1:2. Po chvíli měly Hrady výhodu standardky poblíž vápna. Zajac ovšem střílel hodně nepřesně. V 56. minutě zahrávala volný kop jen pár metrů za půlkou Stropnice. Rozehrál ho Bašta a Tomášek, který zřejmě čekal centr lovil míč ze sítě, 2:2. Potřetí a naposledy se hosté dostali do vedení v 61. minutě kdy přihrávku do vápna zužitkoval střelou na zadní tyč Zajac, 2:3. O tři minuty později byl domácí hráč faulován poblíž šestnáctky. Následoval pohovor sudího Jindrleho s kapitánem Němcem a hříšníkem Gregorem jemuž hlavní arbitr za zákrok udělil druhou žlutou kartu v zápase. Zjevně ji neměl zapsanou v notýsku a v zápise se dokonce neobjevila žádná, jako u více hráčů. Hrady tedy pokračovaly v jedenácti a standardku navíc přežily. To už ale neplatilo o minutu později po dalším přímáku z nebezpečné vzdálenosti, který Fajfrlík nechytatelně zakroutil na první tyč, 3:3. Dvě minuty nato měla Stropnice nebezpečný závar před bránou, který ukončil odpískaný ofsajd. V 72. minutě se po lajně protáhl Brousek a našel na hranici vápna volného Meregyu jenž z voleje o kousek minul. V 76. minutě se domácí poprvé v zápase dostali do vedení a jak jinak než díky standardce. Tu rozehrával Holej hostující hráč balon jen prodloužil za sebe kde ve vzduchu visel Haňur a pěknou hlavičkou poslal míč do protipohybu Tomáška, 4:3. Po třech minutách hry zakončil debatu s Kunáglem Meregya fackou, kterou hlavní rozhodčí viděl a hostující hráč jenž už měl žlutou a to dokonce zapsanou uviděl červenou a se vztyčenými prostredníčky odešel hloučkem burácejících fanoušků pod sprchy. Stropnice mohla pět minut před koncem náskok pojistit kdy Kunágl vystihl Němcovu přihrávku a vybídl navrátilce Kořínka jenž už se s vyběhnuvším Tomáškem dostal z úhlu. Pokusil se přihrát před bránu, tam střílel Fajfrlík, ale vracející se gólman vytěsnil na roh. Zaúřadovalo tedy nedáš dostaneš a v 85. minutě rozehráli hosté standardku na půlce na pravé křídlo, kde se jeden z hráčů protáhl po lajně a poslal přesný centr do vápna. Zblízka pak hlavičku umístil k tyčce Lukáš Brousek, 4:4. Minutu před koncem základní hrací doby pak Hrady sice odvrátily nebezpečí, ale jen ke Kunáglovi jenž poslal míč za obranu, následně do poloodkryté brány umístil z úhlu míč Staněk, hosté vehementě protestovali a dožadovali se odpískání ofsajdu, ale sudí Jinderle byl blízko a gól uznal, 5:4. V nastavení pak ještě zkoušel Marhnoun ml. skoro až tygřím skokem na protihráče vymodlit si penaltu, ale nestalo se. Stropnice tak slaví první výhru, Hrady zatím na body čekají.