14.kolo, Plzeňský | 1.A třída , 2017-2018

--

--

Zruč spasil Husník a ta se tak osamostatnila na druhé příčce

0

ZRUČ – Těžký terén čekal na oba celky ve Zruči, kam zavítaly Kralovice. Hostujícímu celku, který táhne nejlepší střelec soutěže Jan Lavička, patřila před utkáním šestá příčka. Zruč by se v případě tříbodového vítězství a zaváhání Mochtínu osamostatnila na druhé příčce. Obě zručská přání se vyplnila a domácí se tak po přestřelce osamostatnili na stříbrné příčce.

První poločas nabídl tři branky

Utkání na hřišti, které spíše připomínalo trávník po zápase v rugby, zahájil rozhodčí Kulhánek přesně ve 14 hodin. Oba celky hrály od prvních minut útočný fotbal, a tak bylo jen otázkou času, kdy padne první branka. Ta padla ve dvaadvacáté minutě a postarali se o ni domácí. Chyby hostujícího stopera využil Kazda, přihrál na malé vápno, odkud Matěj Polák nekompromisně uklidil míč za záda Šotta – 1:0. Vyrovnáno bylo o dvě minuty později, kdy se chyby u postranní čáry dopustili domácí, Kralovičtí se pustili do rychlého protiútoku, který zakončil střelou z první Jan Lavička a bylo vyrovnáno na 1:1. Zručští fotbalisté si vzali vedení zpět v devětadvacáté minutě. Po hezké kombinaci skóroval nejlepší hráč zápasu Karel Kazda 2:1. Tímto výsledkem skončila první polovina.

Husník vystřelil Zruči tři body

Druhý poločas byl podobný jako ten první. K vidění bylo mnoho osobních soubojů a plno šancí na obou stranách. Kralovicím se podařilo vyrovnat zásluhou Marka Chvosty na 2:2, ale Richard Haidlmayer poslal Zruč opět do vedení v 68. minutě, když se nejlépe zorientoval ve vápně a míč poslal do brány – 3:2. Vyrovnáno bylo v 75. minutě po sporné situaci, která zaváněla ofsajdovým postavením. Asistent rozhodčího ale únik Martina Pánka nezastavil a ten vyrovnal na 3:3. Už to vypadalo, že se ve Zruči půjde na penalty, ale v 89. minutě střídající Hucl poslal krásný míč na Lukáše Husníka, který rozhodl o třech bodech pro domácí Zruč – 4:3.

TJ Zruč
Jaroslav Urbánek, trenér TJ Zruč (převzato z webu: www.fotbal-zruc.cz): Pátá výhra v řadě se na těžkém povrchu nerodila úplně snadno, přesto si myslím, že jsme si vypracovali o dost vyložených šancí víc než soupeř. Pravdou také je, že do obrany umíme hrát daleko lépe a to nechci snižovat kvalitu hostujících útočníků. Na druhou stranu i nám se v útoku daří, zejména Karel Kazda odehrál skvělý zápas. První branku připravil pro dobře hrajícího Poláka, druhou vstřelil sám a soupeř si s ním nevěděl rady. Třetí gól vstřelil Haidlmayer, ale rozhodnout musel na konec náš kanonýr Husník. Škoda, že mu tam nespadla už dělovka z 30m, která skončila na břevně, tak se prosadil v 88.min hlavou po centru střídajícího Hucla. Tak teď ještě zmobilizovat síly na poslední zápas