8.kolo, Zlínský | 1.B třída sk. B, 2017-2018

--

--

Zápas FK Příluky s nováčkem z Březnice vyzněl lépe pro hosty

0

V odloženém utkání osmého kola hostily Příluky nováčka z Březnice a hrálo se de facto o šest bodů, kdy oba celky se pohybují na konci tabulky. Především pro domácí mužstvo bylo toto utkání velmi důležité, přílučtí fotbalisté jej ale nakonec vůbec nezvládli. Příluky se trápily především v koncovce, kdy neproměnily ani ty největší šance. Hosty podržel brankář Dyšlevský a o jejich výhře rozhodl Kozmík. Nováček z Březnice si tak veze velmi cennou výhru.

V první půli branka nepadla

Utkání mezi domácími Přílukami a Březnicí začalo opatrně, nikdo nechtěl udělat chybu a tak to byl boj spíše ve středu hřiště. Týmům se příliš nedařila kombinace a hrálo se spíše ze zajištěné obrany. Oba celky si byly vědomi důležitosti tohoto duelu. Obě mužstva se dostávala do sporadických šancí, ale brankáři i obrana byli pozorní. Největší šanci v první poločas měl přílucký Machalíček, který po uličce se dostal úplně sám před brankáře, ale jeho střelu z první brankář reflexivně vyrazil. Na druhé straně měli šanci i hosté z Březnice, kdy po přímém kopu trefili tyč brány domácích. První poločas tedy příliš fotbalové krásy nepobral a moc šancí také nenabídl. Do kabin se tak odcházelo na nerozhodného stavu.

Hosté dokázali strhnout výhru na svoji stranu

V druhém poločasu Příluky zatlačily hosty do defenzívy a měly více ze hry. Šance však vychytali brankáři a skóre se dlouho neměnilo. Stále se tak čekalo na úvodní branku. V 70. minutě vystřelil z 25-ti metrů přílucký Zahradnický a trefil břevno brány Dyšlevského a k odraženému míči se dostal Machalíček, ale úplně prázdnou bránu nepochopitelně přestřelil. Za chvíli se dostal do slibné šance přílucký Adamík, ale jeho střelu z mírného úhlu k tyči vyrazil brankář hostí. Domácí tak spálili celkem tři tutovky a přišel naopak trest z druhé strany, kdy v 81. min. po přímém kopu vběhnul do šestnáctky Kozmík a nikým nebráněn vstřelil první gól hostí. Ten se ukázal nakonec jako jediný gól zápasu a hosté tak vyhráli 0:1. Březnice si tak domů odváží cennou výhru, domácí celek zůstává stále přikován u dna tabulky.

FK Příluky
Jaroslav Brabec, sekretář: Byl to pro nás důležitý zápas a snažili jsme se ze všech sil. Bohužel jsme opět neproměnili ani 100%-tní 3 tutovky a pak se s nulou nedá vyhrát. Přes zimu se musíme dát zdravotně do kupy a posílit tým. Více není co dodat...