1.kolo, Vysočina | Třebíč | III. třída sk. A, 2017-2018

--

--

Koněšín vyválčil s Rudíkovem jeden bod

0

Koněšín se stal druhým týmem soutěže, který obral Rudíkov o body, a to při domácí remíze 2:2

Oba tými vstřelily po jedné brance

Domácí hned v první minutě vystrašili obranu hostů, za míčem do vápna hostů se hnal Ševčík a hostující obránce Skryja Z. si s míčem pohrával a málem o něj přišel, vše vyřešil brankář domácího týmu. Při této akci reklamovali domácí hráči ruku hostujícího obránce ve vápně, rozhodčí byl dostatečně blízko a nepískal. Ve třetí minutě podnikli útok hosté, Skryja M. přihrál na pravou stranu Štolpovi, který mu míč vrátil do vápna, ale Skryja M. netrefil bránu. V 11. minutě krásná akce „já na bráchu“, Trnka P. poslal krásný centr na druhou stranu Trnkovi J., ten zatáhl míč k brankové čáře a poslal střílený centr do vápna, kde si bránící hráč domácího týmu Zahradníček Petr dal málem vlastní gól, brankář však výtečně zareagoval a míč před brankovou čarou zastavil nohama. Hned minutu na to podnikli hosté opět výpad po pravé straně a opět to byl Trnka J., který poslal centr do vápna, ve vápně našel Mikysku M., jehož střelu srazili bránící hráči na rohový kop. Na míč letící od rohového praporku si naběhl Mikyska M., ale hlavičkoval nad bránu. V 15. minutě se hosté dočkali branky, obránce Benáček se pustil do útočení, vyvezl míč z vlastní poloviny a poslal centr směrem na Štolpu, ten šel do souboje s brankářem, míč od nich skončil u hostujícího Trnky P. a ten jej uklidil do sítě. Hosté se tak po zásluze ujali vedení a byli dále při chuti, ve 20. minutě vyzkoušel pozornost brankáře Mikyska M., ten jeho střelu z hranice velkého vápna vykopl nohama. Ve 22. minutě poslal centr do vápna Benáček, stoper domácího týmu míč podběhl a Trnka P. šel sám na brankáře, akci zakončil střelou levou nohou mimo branku. Ve 25. minutě to byl opět Benáček, který poslal centr na Trnku J., tem už mohl zakončovat, ale ještě hledal přihrávkou Skryje M., ale trefil pouze obránce. Ve 26. minutě to byli domácí, kteří mohli ohrozit branku hostů, do šance se dostával Ševčík, ale v rozhodujícím okamžiku na kluzkém terénu ztratil „půdu pod nohama“ a i míč. Ve 27. minutě zahrával hostující kapitán Nožička trestný kop do vápna domácího týmu, tam si na míč naběhl Mikyska M. a jeho hlavička skončila na břevně. Ve 32. minutě vyslali domácí první střelu směrem k brance hostů, ale míč šel mimo tyče, byla to taková předzvěst toho, co následovalo. Hosté při zakládání útoku přišli o míč a následoval faul Mikysky M. na domácího hráče. Domácí zahráli trestňák do vápna, míč se odrazil k domácímu Konečnému a ten z otočky poslal míč do sítě. Pro hosty to byla studená sprcha, přenechali aktivitu domácím a ti mohli udeřit ve 37. minutě podruhé, přišel dlouhý centr na Ševčíka, který se dokázal prosadit přes obránce hostů, ale výtečně se vrátil Mikyska M. a míč odkopl na rohový kop. Ke konci poločasu se přece jen hosté oklepali a měli i šance, ve 41. minutě po přihrávce Benáčka poslal míč Skryja M. na Trnku J., ten vystřelil, ale míč skončil mimo branku. Obrovskou šanci na změnu skóre měli hosté ve 43. minutě, po samostatné akci poslal Trnka J. centr na Štolpu, který z malého vápna netrefil prázdnou branku domácího týmu a tak se šlo do kabin po prvním poločase za stavu 1:1.

Také ve druhé půli se oba týmy podělily o jeden gól

Domácí do druhého poločasu udělali dvě změny a začali aktivně, hned ve 47. minutě zahrávali trestný kop a poslali míč do vápna hostů, kde na poslední chvíli míč směřující do branky odkopl stoper hostů Pažourek. Hosté odpověděli ve 49. minutě, kdy prošel po pravé straně Trnka J. přes tři hráče a poslal míč před branku, tam byl hostující Dobrovolný, ale před prázdnou brankou mna míč nedosáhl. Ve druhém poločase už hosté polevili a nedostávali se tak do šancí jako v prvním poločase, jedna z ojedinělých šancí byla v 58. minutě, kdy opět Benáček poslal centr na Trnku J. a ten v běhu vystřelil nad bránu. V 77. minutě přišel zbytečný faul hostů před vlastním velkým vápnem, míč si postavil Karásek, ale vyloženě jej zakopl mimo bránu. Hosté tedy odkopávali od branky, míč však na polovině hřiště ztratili a domácí hráč Svoboda udělal přesně to co se má „když nevíš co s míčem, tak vystřel“, vystřelil z dálky na bránu a míč skončil v bráně, domácí tak otočili skóre ve svůj prospěch. Z vedení se však neradovali dlouho, hned minutu na to na levé straně přešel přes obránce hostující Dobrovolný a poslal centr do vápna, tam byl nikým nehlídaný Štolpa a hlavičkou poslal míč do sítě. Na domácích bylo vidět, že jsou i s remízou spokojeni, hosté se snažili hrát, ale přemíra snahy vedla k chybám a zbytečným ztrátám míče. Jediným náznakem šance tak byl rohový kop v 83. minutě, který zahrál Trnka P., na míč si naběhl Mikyska M., ale ani tentokrát jej hlavou neposlal do sítě a míč šel mimo branku. Ke spokojenosti domácích skončil zápas nerozhodným výsledkem, hosté tak mohou litovat zahozených šancí v prvním poločase.

FK Rudíkov
Trnka Jaromír, trenér: V prvním poločase jsme neproměnili několik jasných brankových příležitostí a domácí nás za to svoji snahou potrestali. V závěru se nám podařilo pouze srovnat stav utkání.