12.kolo, Vysočina | Třebíč | Okresní přebor , 2017-2018

--

--

Chlístov si v Opatově s chutí zastřílel

0

Snadnou výhru 6:0 si připsali fotbalisté Chlístova na hřišti posledního Opatova a výrazně poodskočili od sestupových vod

Hosté se prosadili hned dvakrát

Jako již tradičně hosté k venkovnímu západu přijeli s malým počtem hráčů a tentokrát i bez brankáře. Zápas začali v deseti se Zbyňkem Nováčkem v brance. Po deseti minutách hry doplnili mužstvo na jedenáct, kdy se do zápasu zapojil Vídenský Milan. Následně lavičku doplnili o Josefa Rygla, takže mohli být trochu klidnější v případě, pokud by některý z hráčů nemohl utkání dohrát. Utkání začalo otevřenou hrou na obou stranách, kdy první šanci si vypracovali domácí, ale zakončovali těsně vedle branky. V probíhající 8. minutě se k míči na levé straně dostal Michal Granát. Zatáhl míč do vápna a křižnou střelou vsítil první branku utkání. O šest minut později přišla chvíle Jakuba Pokorného, který nejprve krásnou střelou ze střední vzdálenosti orazítkoval břevno domácí branky. Následně se k němu na hranici pokutového vápna dostal špatně odkopnutý míč , který tvrdou střelou poslal opět na domácí branku. Dělovkou pod břevno nedal brankaři domácích vůbec žádnou šanci a poslal hostující barvy do dvoubrankového vedení. Od této chvíle byli lepším mužstvem na hřišti, kdy soupeř hrozil pouze z rychlých protiútoků, ale vypracované šance nedokázal využít. Ale i přesto, že hru kontrolovali, tak vyprodukovali v rozehrávkách velké množství nepřesností ale hosté zakončovali zbrkle a špatně. Do kabin šli tedy s dvoubrankovým vedením.

Hosté se i ve druhé půli střelecky prosazovali

Druhý poločas chtěli hosté začít aktivně a soupeře již k ničemu nepustit. Opak byl však pravdou. Domácí druhou polovinu začali aktivněji a zatlačili je na jejich polovinu. Vypracovali si několik vyložených brankových příležitostí. Nedokázali však využít ani jednu z těch nejvyloženějších. Proto musel zákonitě přijít trest. V probíhající 62. minutě si hosté snad vypracovali první brankovou příležitost, kterou Roman Hruška s přehledem dokázal proměnit a zvýšil tak skóre pro chlístovské barvy na 3:0. Od této chvíle hosté převzali otěže hry a domácí již působili odevzdaným dojmem. Dostávali se do dalšich brankových příležitostí, kdy nejprve o čtyři minuty později vsítil  čtvrtou branku Milan Vídenský.  Do konce utkání přišla ještě ve dvou případech chvíle Romana Hrušky, který na 5:0 zvýšil v 68. minutě a na konečných 6:0 upravil osm minut před koncem utkání.

SK Slavia Chlístov
Špaček Milan, trenér: Dá se říci, že zisk tří bodů v tomto utkání byl vcelku zasloužený. Soupeř byl lepším mužstvem pouze v první čtvrthodině druhého poločasu. Pochvala patří všem našim hráčům, kteří v utkání nastoupili. Zejména vzhledem k tomu, že k utkání přistoupili zodpovědně, i přes tu skutečnost, že nás k zápasu přijelo málo a do branky se musel postavit hráč z pole. Zbyněk Nováček se však této role ujal velice dobře a udržel čisté konto, i přes to, že musel v několika případech čelit nebezpečným situacím.  Ze svého brankařského umění předvedl několik zázračných zákroků.