7.kolo, Vysočina | Třebíč | Okresní přebor , 2017-2018

--

Chlístov se konečně chytil

11. R. Hruška , 19. L. Ferdan , 28. M. Rygl , 31. M. Svoboda , 51. R. Hruška , 74. L. Ferdan - 10. R. Durda
0

Vysokou výhrou 6:1 nad Horním Újezdem se fotbalisté Chlístova připoměli v kterých patrech tabulky by se chtěli pohybovat

Domácí o tři góly lepší

Utkání začali domácí velice aktivně a hned v úvodu si vypracovali několik slibných brankových příležitostí. Byli to však hosté, kteří šli do vedení, kdy v desáté minutě zahrávali volný přímý kop z hranice velkého vápna. Technickou střelou přes zeď vsítil první branku utkání Radek Durda -0:1. Na toto domácí zareagovali úplně nejlépe jak mohli. O několik vteřin po obdržené brance, kdy se hned po rozehrávce dostali kombinačně do vápna soupeře, se v tomto prostoru nejlépe zorientoval Roman Hruška a vyrovnal na 1:1. Vyrovnávací branka domácí ještě nakopla a soupeře začali ještě více přehrávat. Vytvářeli si jednu šanci za druhou a bylo pouze otázkou času, kdy vsítí další branku. Po několika nevyužitých příležitostech přišla druhá branka. V probíhající 19. minutě poslal naše barvy do vedení Lukáš Ferdan 2:1. Následně úplný klid do domácího mužstva vnesl Michal Rygl, kdy ve 28. minutě krásnou umístěnou střelou nedal golmanovi vůbec žádnou šanci a vymetl pavučinu -3:1. O tři minuty později ještě upravil poločasové skóre na 4:1  Miroslav Svoboda. Od této doby již soupeř působil odevzdaným dojmem a hrozil pouze z ojedinělých protiútoků.

Domácí ještě skóre navýšili

Druhý poločas se odehrával ve stejném obraze jako první. Domácí byli aktivnějším mužstvem na hřišti. Vytvořili si velké množství brankových příležitostí, kdy dvě z nich dokázali proměnit brankově. Nejprve v 51. minutě vsítil pátou branku Roman Hruška a na konečných 6:1 upravil v probíhající  74. minutě Lukáš Ferdan.

SK Slavia Chlístov
Špaček Milan, trenér: Zisk tří bodů v tomto utkání byl vcelku zasloužený, protože jsme soupeře přehráli ve všech směrech. Předváděli jsme kombinační fotbal s velkým množstvím vypracovaných šancí. Vyvarovali jsme se zbytečných chyb. Soupeři jsme nedovolili dostat se do hry a hlavně jsme dokázali vypracované šance proměnit i brankově, což se nám v posledních zápasech vůbec nedařilo.

J. Mastný [-] - D. Brestovský [-] , L. Hrbáček [-] , Z. Nováček [-] - L. Ferdan [-] , L. Smolík [-] , J. Pokorný [-] , M. Rygl [-] (62. M. Vídenský [-] ) , M. Kovář [-] - M. Svoboda [-] (74. J. Belvončík [-] ) , R. Hruška [-] -