2.kolo, Vysočina | Pelhřimov | Okresní přebor , 2017-2018

--

--

Horní Cerekev přejela Počátky a nechala zapomenout na loňskou sezónu

0

Úvodní kolo podzimu mělo ve vzájemné konfrontaci napovědět, jak jsou na tom týmy Horní Cerekve a Počátek po sestupu z krajské soutěže. Odpověď se začala rýsovat už od prvních minut...

Horní Cerekev o vítězi rozhodla už v prvním poločase

Již ve 3. minutě využil zmatku v hostující obraně a chyby gólmana Počátek útočník Jaroslav Serbus, 1:0. Domácí byli aktivnější, ale jejich útočným výpadům dokázali zadáci Počátek, mnohdy i se štěstím, odolávat. To však neplatilo ve 27. minutě, kdy rohový kop Jakuba Havla uklidil hlavou za záda brankaře Sáluse nikým nekrytý Pavel Staněk. Jedinou komplikací vcelku jednoznačného zápasu byla pro domácí 39. minuta. Dlouhý nákop Počáteckých odvracel gólman Mezera za hranicí vápna jen k Jiřímu Doležalovi, který pohotovým lobem snížil stav na 2:1. Ze strany hostujícího celku šlo prakticky o jediné vážné ohrožení soupeřovi branky za celý zápas. Další vývoj utkání vzal vzápětí na svoje kopačky Martin Brada. Nejprve prošel přes 3 bránící hráče a prostřelil i Jiřího Sáluse. O pár minut později byl na konci zřejmě nejpohlednější domácí kombinace, která rovněž skončila gólem. Ještě do přestávky musel za kritiku rozhodčího Bezstarosty předčasně do sprch Počátecký Tomáš Pavlíček.

Hra se umírnila, přesto domácí přidali další 2 góly

Domácí diváci, namlsáni závěrem prvního poločasu, čekali ve druhé půli kanonádu svých barev. Místo toho byli svědky spíše oboustranně nudné a nepřesné podívané. Nic nebyla platná výrazná převaha i držení míče ve prospěch domácích, když chyběla přesná přihrávka i pohyb. Výkon předvedený ve duhé půli by v příštích zápasech na fotbalovějšího soupeře nestačil. Až závěr přinesl zlepšení a hned z toho byla změna stavu. V 84. minutě Hynek Novák nemohl odmítnout přesnou přihrávku Serbuse a přidál pátý gól Horní Cerekve. Lahůdkou pak byl šestý zásah v podobě krásné střely k levé tyči z kopačky Razimy.

SK Horní Cerekev
Jiří Mezera (hrající trenér Horní Cerekve): Hra byla celkově neurovnaná, spokojenost panuje spíše jen s výsledkem. Velmi dobrý výkon v našem týmu předvedl stoper Petr Biskup.

J. Mezera [-] - T. Podařil [-] (60. L. Loukota [-] ) , P. Biskup [-] , P. Staněk [-] , J. Razima [-] - Š. Filsoch [-] , J. Havel [-] , M. Brada [-] , M. Kůta [-] - Z. Dařílek [-] (45. H. Novák [-] ) , J. Serbus [-]