3.kolo, Moravskoslezský | 1.B třída sk. C, 2017-2018

--

Derby skončilo bez vítěze

0

Report nám přináší hostující družina.

Po roce půstu tady bylo opět derby s Řepištěmi, které za deštivého počasí sledovala nepříliš početná divácká návštěva. Utkání bylo od samotného úvodu nervózní s nepřesnostmi na obou stranách. Domácí se snažili o držení míče, ale jejich útočná aktivita většinou končila nepřesnými střelami a naše brejkové příležitosti zase nepřesnou finální přihrávkou, i proto skončila první půle bezbrankovou remízou.

Druhý poločas nabídl divákům atraktivnější fotbal s více příležitostmi a také vstřelenými brankami. Nejprve šly do vedení v 61. min domácí Řepiště, když zužitkovaly odražený míč po hlavičkovém souboji a střelou ze šestnáctky nedaly našemu brankáři šanci. Po inkasované brance jsme zvýšili naši útočnou aktivitu a usadili se na půlce soupeře. Vytvořili jsme si několik standardních situací, ze kterých jsme také skórovali. V 68. min. se nám podařilo vyrovnat po rohovém kopu, kdy míč poskakoval před brankářem Sotorníkem tak dlouho, až ho Tomáš Berka uklidil do sítě – 1:1.

V 75. min. vystřelil nepříjemnou střelu z trestného kopu Peťa Hájek, míč před brankářem skočil, ten jej pouze vyrazil před sebe a dobíhající Tomáš Berka míč dopravil do sítě podruhé – 1:2. Posledních 15 minut jsme se soustředili zejména na bránění těsného vedení a naše ofenzivní akce již nebyly nebezpečné, za zmínku snad stojí jen pěkná střela k tyči z hranice šestnáctky od Radima Kozla, kterou však domácí brankář reflexivním zákrokem vyrazil. Trest za naši pasivitu přišel v samém závěru utkání, kdy jsme na půlce soupeře nepřesnou přihrávkou zbytečně ztratili míč a domácí dokázali rychle přenést hru před naší bránu a přesným centrem najít střídajícího Smichoviče, který v 89. min prudkou střelou pod břevno vyrovnal na konečných 2:2. Škoda inkasované branky v samotném závěru, ale je potřeba sportovně přiznat, že dělba bodů je spravedlivým výsledkem pro obě mužstva.