5.kolo, Moravskoslezský | 1.B třída sk. B, 2017-2018

--

Jižané prospali první poločas

50. J. Válek (p.) - 9. J. Výšek , 36. A. Hloušek
0

Utkání mezi domácími jižany a Vřesinou bylo soubojem čtvrtého s prvním. V posledních dvou ročnících v těchto utkáních odcházeli s bodovým ziskem hosté, což se jím podařilo i letos.

Utkání začalo oboustranně ofenzivou obou týmů. V 9´ minutě kopali hosté z Vřesiny rohový kop. Na centrovaný míč si nejlépe naskočil hostující Výšek Jaroslav a hosté šli do vedení 1:0. Domácí se snažili hrát kombinačně a vyžívat křídelních prostorů. Při jedné z takových akci pronikl do pokutového území hostu Martin Miškařík, ale jeho střelu z úhlu stačil brankář hostu vyrazit špičkou kopačky. Hosté využívali nakopávané míče na své urostlé útočníky, se snahou zabíhat na vyhrané hlavičkové souboje za obránce jihu. Což se vyplatilo v 36´, když došlo k nedorozumění mezi domácím obránce a brankářem. Na nakopnutý míč šli oba dva, bohužel míč při tomto zákroku dopadl vedle nich a osamocený Hloušek Aleš ho uklidil do prázdné branky 0:2 pro hosty. V časovém období mezi vstřelenými brankami hostu mohli domácí jižané změnit skóre. Ale Gáži Filip a Kadlčík Richard nedokázali v situacích 1:1 překonat pozorného brankář hostu. Takže do poločasové přestávky šli do kabin hosté z Vřesiny s dvoubrankovým náskokem.

Do druhého poločasu nastoupili domácí se snahou změnit skóre utkání ve svůj prospěch. Získali trvalou územní převahu, kterou zúročili v 50´ snížením na 1:2, brankou Jana Válka z pokutového kopu. Obětavá obrana hra hostů z Vřesiny na čele s výbornými zákroky svého brankáře, však již změnu skóre nepřipustila. Takže tři body získal tým, který nebyl lepší, ale šťastnější. Domácí si zasloužil pochvalu za svůj výkon, i když nepřinesl kýžený výsledek.