1.kolo, Moravskoslezský | 1.A třída sk. A, 2017-2018

--

Derby pro Kravaře

0

Vítěznou trefu Kravař zaznamenal Peterek.

Prajzské derby mezi Kravařemi a Kobeřice přineslo nadprůměrnou fotbalovou podívanou se spoustou branek a také jednou červenou kartou. Zpočátku třímali dirigentskou taktovku hosté, a to především jejich rychlonohý forvard Šimeček. Jeho dělovku z 2. minuty ještě stačil gólman Hladký vyškrábnout na roh, ale o chvíli později už Šimeček po autu Kryštofa poslal balon do víka – 0:1. Vzápětí však zakombinovali domácí Pavelek s Ferenzem a Koneczný zahrál brankáři Štencelovi na housle – 1:1. Kobeřice ovšem nadále hýřily aktivitou, což jim vyplatilo ve 22. minutě. Pokus Kryštofa nešťastně tečoval Barcal a Hladký nestačil zareagovat – 1:2. Hosté dychtili po dalších trefách, jenže Kryštof po asistenci Petra Stuchlíka zamířil příliš vysoko. Skóre se tak zákonitě měnilo na opačné straně. Deset minut před přestávkou odvrátil Jakub Janík centr Ferenze pouze k Lehnertovi, který předvedl učebnicový halfvolej – 2:2. Tečku za atraktivním úvodním dějstvím poté napsal kobeřický Robin Wirth, když z dálky protáhl Hladkého.

Po přestávce však hostům poněkud došel dech. Kromě nepřesné rány Kryštofa nic nevyprodukovali. Kravařím hodně pomohla 63. minuta. Peterek ukázal záda kobeřickým bekům, obešel i vyběhnutého Štencela a otočil stav na 3:2. Šance hostů na bodový zisk se navíc rapidně snížily po vyloučení Robina Wirtha. Pojišťovací trefu domácích měl na noze Barcal, ale z trestňáku polaskal pouze břevno. Ještě větší tutovku zavraždily Kravaře v 85. minutě. Po faulu Schreiera na Nestroje se totiž pískala penalta. Hanus však při pokutovém kopu orazítkoval tyčku a dorážející Skoumal pálil do oblak. Pentli si pak po úniku Kubného žádali i hosté, jenže sudí Šafrán jejich prosby nevyslyšel.

Městský FK Kravaře
Karel Štěpán, trenér Kravař: „Bylo to docela vyhrocené derby, v němž jsme museli dotahovat, protože jsme dvakrát prohrávali. Panovala výborná atmosféra, když se přišla podívat spousta lidí. V prvním poločase nám Kobeřice docela zatápěly, hlavně útočník Šimeček nám dělal velké problémy. Ve druhé půli už jsme si vytvořili převahu, když hostům trošku odešly síly. Kluky musím pochválit, protože to poctivě odmakali.“

TJ Sokol Kobeřice
Martin Halfar (vedoucí týmu): „V prvním poločase jsme podali kvalitní výkon. Byla velká škoda, že jsme za stavu 1:2 nepřidali třetí branku. Po přestávce jsme bohužel byli příliš ustrašení. Na hřišti jsme navíc začali vymýšlet kraviny. Přesto jsme i v početním oslabení sahali po bodu. Porážka v derby samozřejmě vždycky mrzí. Dále mě štve vyloučení Robina Wirtha, protože pořádně nevěděl o předchozí žluté kartě.“

P. Hladký [-] - T. Lehnert [-] , V. Koneczný [-] , M. Skoumal [-] , E. Peterek [-] , P. Ferenz [-] , J. Heger [-] (86. M. Řeháček [-] ) , M. Hanus [-] , K. Nestroj [-] , M. Pavelek [-] (69. D. Kapinos [-] ) , J. Barcal [-]

P. Štencel [-] - F. Kollek [-] , J. Janík [-] (73. T. Jašek [-] ) , D. Janík [-] , Z. Kryštof [-] , P. Hlawenka [-] , P. Stuchlík [-] , J. Schreier [-] , R. Wirth [-] , R. Wirth [-] , A. Šimeček [-] (69. A. Kubný [-] )

ŽK: 30. M. Pavelek , 45. M. Hanus , 71. D. Kapinos - 27. R. Wirth , 55. P. Stuchlík , 74. J. Schreier , 76. P. Hlawenka , 80. T. Jašek . ČK: 73. R. Wirth .
Počet diváků: 462. Rozhodčí: ŠAFRÁN Martin - ŠIMEČEK Michal, NEDĚLA Martin.