1.kolo, Moravskoslezský | 1.A třída sk. A, 2017-2018

--

Slavkovská tvrz opět nedobyta

0

Mokré Lazce v závěru už jen snižovali náskok Slavkova na dvoubrankový.

Slavkov i popáté v sezoně na svém stadionu zvítězil. Základní stavební kámen dalšího tříbodového úspěchu položil hned ve 3. minutě. Dietrich oslovil nádherným pasem rozběhnutého Nevluda, který krásně přehodil brankáře Nykše – 1:0. Domácí stoper Dietrich měl prsty i ve druhém gólu. Vyhrál totiž důležitý vzdušný souboj, po němž posunul Marek balon Lazeckému a ten nasadil Nykšovi potupné jesličky – 2:0. Slavkovské fanoušky poté znovu roztleskal Nevlud, jehož pohotový volej se o pár čísel nevešel mezi tři tyče. O necelou čtvrthodinku později se řítil sám na Nykše čerstvý třicátník Král, celou akci ještě vyšperkoval nezištnou přihrávkou na Lazeckého, jenže mával se dost sporný ofsajd.

Po přestávce Mokré Lazce trošku ožily, ale Pavel Galvas pálil pouze slepými náboji, takže se přihlásili o slovo domácí borci. V 56. minutě hostující Exner nechtěně namazal Pechníkovi, před nímž se rozestoupila obrana, a slavkovský zadák zamířil krásně k tyči – 3:0. Mokré Lazce totálně rezignovaly, ale Schneider, Marek, Hendrych a především Gloga stoprocentní příležitosti zazdili. Hosté toto využili alespoň ke snížení nepříznivého skóre, když Novák těžil z dobré práce Exnera, čímž připravil gólmana Šupolu o čisté konto – 3:1.

TJ Sokol Slavkov
Jan Obludník, stoper Slavkova: „Mokré Lazce mě docela zklamaly, protože od začátku působily dost odevzdaným dojmem. My jsme naopak v prvním poločase vstřelili dva pěkné góly a vzadu jsme to zkušeně zavřeli. Na začátku druhé půle jsme trošku polevili, ale třetí branka nás uklidnila. Mrzí mě, že jsme potom zahodili několik vyložených šancí. Pevně věřím tomu, že se příště s fanoušky rozloučíme dalším domácím vítězstvím.“

FK Sokol Mokré Lazce
Jan Žurek, záložník, Mokrých Lazců: „Tenhle zápas se nám vůbec nepovedl. Již před začátkem zápasu jsme se nechali rozptýlit špatným terénem, který nám neumožňoval kombinační hru. Domácí se na něm mnohem lépe pohybovali, zatímco my jsme se hodně trápili a v prvním poločase jsme vlastně nevystřelili na branku. Ani po přestávce to nebylo ono, takže Slavkov vyhrál zaslouženě.

R. Šupola [-] - J. Pechník [-] , J. Lazecký [-] (66. D. Cahel [-] ) , T. Marek [-] (76. R. Klement [-] ) , J. Král [-] , T. Dietrich [-] , J. Schneider [-] , Z. Nevlud [-] (46. M. Hruška [-] ) , J. Gloga [-] , R. Hendrych [-] , J. Obludník [-]

M. Nykš [-] - A. Hiemer [-] (69. A. Novák [-] ) , J. Žurek [-] , P. Galvas [-] , M. Vošvrda [-] , P. Wojnar [-] , T. Kosňovský [-] , J. Garba [-] (46. D. Exner [-] ) , R. Šimeček [-] , D. Půda [-] , Z. Říman [-]

ŽK: 42. T. Marek , 64. R. Hendrych , 73. R. Šupola , 83. D. Cahel - 45. P. Galvas , 53. M. Vošvrda , 80. D. Půda .
Počet diváků: 110. Rozhodčí: HAM Tomáš - JURČEK Ondřej, SLANÝ Jan.