13.kolo, Moravskoslezský | 1.A třída sk. A, 2017-2018

--

Darkovičky kradly v Bolaticích.

0

Darkovičky cedly po půli o dvě branky. Bolatice jen korigovaly.

Bolatice na vlastním stadionu nečekaně padly s Darkovičkami, které se na kombinačně zdatného soupeře připravily výborně po taktické stránce. Nejprve však hosté přežili krizový moment, když hned ve 2. minutě poslal Kotík balon mezi stopery na Monsbergera, ale domácí mladíček vyprášil pouze rukavice gólmana Vargy. O čtvrthodinku později se Darkovičky ukázaly v mnohem lepším světle. Při zákroku Wickera na Sebralu sice Bolatice reklamovaly faul, jenže hra pokračovala, načež Moravec uviděl volného Kremzera a ten uklidil míč bezvadně k tyči – 0:1. Druhý těžký políček domácí schytali ve 32. minutě. Varga nejprve lapil standardku Sebraly, poté předvedl dlouhý výkop, který podcenil stoper Sněhota a Kremzer chytře přeloboval brankáře Kramáře – 0:2. Hodně vidět byl rovněž hostující rychlík Moravec, když zahodil sólový nájezd. Bolatice reagovaly nepříjemným trestňákem Sebraly, po němž dorážející Monsberger přepálil břevno.

Zkraje druhé půle Felgenträger překrásně uvolnil Moravce, ale ten se velké šance opět zalekl. Domácí vykřesali jiskřičku naděje v 59. minutě. Centr Sebraly totiž přistál na zadní tyči, kde se prosadil Šula – 1:2. Závěrečný nápor Bolatic se ovšem nekonal. Fanoušci tak sledovali pouze smrtící kontry Darkoviček, při nichž zpytovali svědomí Moravec s Lomozníkem.

FK Bolatice
Jiří Šula, trenér Bolatic: : „Bohužel jsme nedokázali navázat na předchozí vítězné zápasy. Přitom jsme nepodali úplně špatný výkon. Utkání bych shrnul tak, že my jsme hráli a Darkovičky dávaly góly. Hosté od začátku zalezli dozadu a jen čekali na brejky. Felgenträger s Kremzerem nám dělali velké problémy svou rychlostí. Mrzí mě, že jsme hned v úvodu neproměnili velkou šanci. Zároveň však přiznávám, že Darkovičky byly nebezpečnější.“

FK Darkovičky
Roman Divina, trenér Darkoviček: „Z vítězství mám ohromnou radost. Kluky musím jednoznačně pochválit, protože to zvládli výtečně takticky. Tentokrát jsme se nehnali bezhlavě dopředu, ale zaměřili jsme se na brejkové situace, z nichž jsme často hrozili. Hlavně Moravec zahodil spoustu šancí. Bolatice jsme naopak kromě několika standardek k ničemu nepustili. Těší mě, že jsme vzadu uskákali vysoké domácí fotbalisty.