12.kolo, Moravskoslezský | 1.A třída sk. A, 2017-2018

Přestřelka pro Ludgeřovice

12. R. Bělan , 14. J. Němec , 58. M. Pěntka , 65. J. Mudroch , 76. R. Bělan - 24. T. Kosňovský , 38. D. Půda (p.) , 42. P. Galvas , 51. P. Galvas
0

Ludgeřovice dokázaly ve druhé části otočit dvoubrankovou ztrátu.

Víkendový zápas Ludgeřovic s Mokrými Lazci se změnil v oslavu útočného fotbalu. Obě mužstva se od začátku tlačila dopředu, když třeba dělovka hostujícího Bystrého prosvištěla těsně vedle vzdálenější tyče. Zpočátku byli produktivnějším týmem domácí borci. Ve 12. minutě zakroutil Klos roh na Pěntku a ještě před gólmanem Nykšem míč šikovně tečoval Bělan – 1:0. O pár vteřin později se nechal Wojnar připravit o balon dotírajícím Bělanem a šajtli Němce zastavila až síťka – 2:0. Ve 24. minutě ovšem zdánlivě jednoznačné utkání nabralo nečekaný směr. Po rohovém kopu Pavla Galvase přistál míč u Košňovského, který ho s pomocí tyče a zad brankáře Hájka dopravil do ludgeřovické kasy – 2:1. Domácí najednou znejistěli, což jasně dokumentoval hloupý faul Nagyho na Wojnara, po němž Půda nepohrdl penaltou – 2:2. Vzápětí navíc mokrolazecký Žurek zacinkal o tyčku. Dokonalý obrat tedy zařídil až Pavel Galvas, který po pasu Wojnara a nepozornosti Klose unikl ofsajdové pasti – 2:3.

Černá mračna se nad Ludgeřovicemi stahovala i zkraje druhé půle. V 51. minutě si totiž Pavel Galvas vychutnal Fejerčáka a zvýšil na 2:4. Hostující bomber mohl dokonce zkompletovat hattrick, jenže zazdil sólový nájezd, což Mokrým Lazcům vymstilo. Bláznivý zápas získal nový náboj v 58. minutě, kdy si Pěntka naběhl na centr Klose a přetlačil hostující zadáky – 3:4. O vyrovnání se poté postaral střídající Mudroch, který si předtím nápaditě vyměnil balon s Havlíkem – 4:4. Radost domácích příznivců však neznala mezí hlavně v 76. minutě. Bělan se nejlépe zorientoval v nepřehledné skrumáži a pečetil na výsledných 5:4. V hektickém závěru pracovaly nervy, což po finálním hvizdu odnesl vyloučením hostující Ciminga.

TJ Ludgeřovice
Michal Pěntka, útočník Ludgeřovic: „Trenér udělal velké změny v sestavě, které nás docela zaskočily. V netradičním složení nám perfektně vyšel začátek zápasu, když jsme brzy vstřelili dva góly. Pak ale soupeř snížil, což nás úplně vykolejilo. O přestávce kouč Coufal spustil v kabině Fergusonův fén, ale stejně jsme hned inkasovali. Vypadalo to s námi bledě, jenže potom jsme otevřeli a rozpohybovali hru, což se nám vyplatilo.“

FK Sokol Mokré Lazce
Jan Žurek, záložník, Mokrých Lazců: „Byla to docela divočina. Utkání jsme si bohužel prohráli úplně sami, protože vedení 4:2 se prostě nepouští. Když dáte čtyři góly venku, tak musíte zvítězit. Na začátku zápasu jsme dělali strašné chyby, které soupeř dokázal potrestat. Pak jsme sice skóre otočili, jenže asi jsme podlehli sebeuspokojení, protože jsme znovu hráli strašně lehkovážně.“

T. Hájek [-] - D. Havlík [-] , V. Horák [-] , J. Němec [-] , M. Pěntka [-] (90. J. Kárych [-] ) , K. Klos [-] , R. Bělan [-] (78. J. Kolenko [-] ) , R. Fejerčák [-] , D. Martiník [-] (55. J. Mudroch [-] ) , M. Postředník [-] (88. L. Stepek [-] ) , D. Nagy [-]

M. Nykš [-] - J. Žurek [-] , P. Galvas [-] , A. Hiemer [-] (69. M. Vošvrda [-] ) , R. Bystrý [-] , P. Wojnar [-] , T. Kosňovský [-] , J. Garba [-] , R. Šimeček [-] , D. Půda [-] , Z. Říman [-]

ŽK: 81. M. Pěntka , 87. M. Postředník , 90. T. Hájek - 65. P. Galvas , 81. D. Půda , 86. P. Ciminga , 89. Z. Říman . ČK: P. Ciminga .
Počet diváků: 100. Rozhodčí: POTIOREK Aleš - VOJKOVSKÝ Michael, BORÁŇ Ondřej.