10.kolo, Moravskoslezský | 1.A třída sk. A, 2017-2018

--

--

Přestřelka neměla vítěze

0

Divoký zápas nabídl osm branek. Každé mužstvo dalo po čtyřech gólech a remíza byla na světě.

Sobotní střetnutí mezi Ludgeřovicem a Kobeřicemi nabídlo exkluzivní fotbalovou podívanou. Útoky od začátku kralovaly nad obranami, takže se skutečně bylo na co koukat. Domácí šli do vedení ve 12. minutě, kdy Mudroch vykreslil chytrou kolmici na Klose a Pěntka dovedl dílo ke gólové dokonalosti – 1:0. Hosté však přispěchali s ráznou odpovědí. Robin Wirth si zpracoval míč po autu Petra Stuchlíka a šikovně ho poslal ke vzdálenější tyči – 1:1. Kobeřice najednou ožily, ale Šimeček zazdil sólový nájezd. Až pět minut před přestávkou doklouzal Hlawenka k centru Petra Stuchlíka a otočil průběžné skóre na 1:2. Do kabin se přesto odcházelo za nerozhodného stavu. O vyrovnání se totiž postaral Martiník, který po asistenci Pěntky zavěsil balon nekompromisně pod víko – 2:2.

Útočný koncert naštěstí nezabrzdila ani poločasová pauza. Hosté se potřetí prosadili v 55. minutě, kdy se Robin Wirth prezentoval nechytatelnou placírkou – 2:3. O pár vteřin později se ovšem radovaly Ludgeřovice. Dalekonosný výkop gólmana Hájka prodloužil Klos a Pěntka otřel svou střelu zpoza šestnáctky o tyčku – 3:3. Domácí bomber pak dokonce zkompletoval hattrick, neboť si naběhl na časovaný pas Němce a přechytračil brankáře Štencela – 4:3. Vzápětí trefil Pěntku jeho týmový parťák Mudroch a míč prolétl těsně kolem kobeřické kasy. Spravedlivou remízu poté zařídil Robin Wirth, který po centru Hlawenky hlavičkoval do protipohybu bezmocného Hájka – 4:4. Robin Wirth se v závěru mohl pasovat do role zápasového hrdiny, ale v dobré pozici správně nesešteloval mušku.

TJ Ludgeřovice
Michal Pěntka, útočník Ludgeřovic: : „Pro diváky to bylo velmi pohledné utkání. Obě mužstva se snažila hrát útočně, takže padlo hodně gólů. Remíza zhruba odpovídá průběhu zápasu, i když přiznávám, že nás trošku štve. Po přestávce se nám totiž povedlo otočit skóre, ale těsné vedení jsme bohužel neudrželi. Sice nám chyběli tři hráči základní sestavy, přesto to z naší strany nebylo vůbec špatné.“

TJ Sokol Kobeřice
Martin Halfar (vedoucí týmu): „Na kvalitně připraveném hřišti předváděly oba týmy opravdu pěkný fotbal. Mně osobně se líbila hlavně první půle, protože po přestávce už to z naší strany nebylo ono. Remízu bereme, i když v závěru jsme mohli vstřelit rozhodující branku. Chtěl bych pochválit rozhodčího Bednáře, který nechal hru plynout bez nějakého zbytečného přerušování.“

T. Hájek [-] - V. Horák [-] , D. Martiník [-] (67. M. Postředník [-] ) , J. Kolenko [-] , J. Němec [-] , M. Pěntka [-] , L. Stepek [-] , J. Mudroch [-] , K. Klos [-] , R. Bělan [-] , D. Nagy [-]

P. Štencel [-] - J. Havelka [-] , A. Kubný [-] (74. J. Čujek [-] ) , Z. Kryštof [-] , P. Hlawenka [-] , P. Stuchlík [-] , J. Schreier [-] , R. Wirth [-] , J. Buchta [-] (57. F. Kollek [-] ) , R. Wirth [-] , A. Šimeček [-]

ŽK: 26. J. Mudroch , 89. J. Kolenko - 68. P. Hlawenka .
Počet diváků: 120. Rozhodčí: BEDNÁŘ Marcel - SIVERA Jan, LAŠTUVKA Petr.