10.kolo, Moravskoslezský | 1.A třída sk. A, 2017-2018

--

Hlubina ztratila dva body

0

Kravaře po půli vedly. Hlubina už dokázala jen srovnat.

Kravaře v sobotním odpoledni cestovaly na horkou půdu ostravské Hlubiny, kde sahaly po třech bodech. Na začátku zápasu však hosté hráli druhé housle, protože se ocitli pod velkým tlakem soupeře, který dokonce opakovaně rozezvonil brankovou konstrukci. Paradoxně ovšem zapršelo z nevinně vyhlížejícího mráčku před domácí svatyní. Po dlouhém nákopu Barcala vnikl do vápna ofenzivně laděný zadák Pavelek, přetlačil svého strážce a poté překvapil i gólmana Otoupalíka – 0:1. Ve 30. minutě se Pavelek předvedl v horším světle, protože celkem zbytečným faulem umožnil Hlubině standardku. Při trestňáku navíc hosté nepohlídali na zadní tyči Krčmaříka a ten se blýskl učebnicovým koníčkem – 1:1. Kravaře samozřejmě nepropadaly panice, což se jim vyplatilo hned ve 35. minutě. Při rohu Skoumala prodloužil balon za sebe Hanus a dobře postavený Barcal zblízka napnul síť – 1:2.

Domácí se vzpamatovali v úvodu druhé půle, jenže brankář Hladký držel hosty nad vodou. Až čtvrthodinku před závěrečným hvizdem podnikla Hlubina rychlý výpad směrem k hostující šestnáctce a Krčmařík si zopakoval gólovou hlavičku – 2:2. Vzápětí si však domácí poněkud zkomplikovali život, neboť Schmutz obdržel hloupou červenou kartu. V početní přesilovce mohly Kravaře překlopit misky vah na svou stranu, jenže ránu Peterka přizvedli ostravští zadáci kousek nad břevno.

TJ Unie Hlubina
Jan Krčmařík (hráč): Po celý zápas jsme byli lepším týmem. Podali jsme snad nejlepší výkon v celé sezóně. Neproměněné šance nás stáli to, že jsme uhráli pouze jeden bod. Hned v úvodu napálil Starý tyčku, Vančo dával vedle, Krčmařík dával tyčku a těsně vedle. Ze šancí jsme vytěžili jen jednu branku. Ve druhém poločase jsme museli dohánět jednobrankové manko, což se nám Krčmaříkem povedlo. V 80. minutě jsme dostali červenou kartu a bylo po fotbale.

Městský FK Kravaře
Karel Štěpán, trenér Kravař: „Remízu bych označil za spravedlivou, i když jsem trošku zklamaný. V zápase jsme dvakrát vedli, takže jsme klidně mohli vyhrát. Na druhou stranu musím uznat kvality soupeře. Hned na začátku na nás Hlubina vletěla, když nás dvakrát zachránila tyčka. Po přestávce nás zase podržel brankář Hladký. Domácí se na menším hřišti lépe pohybovali, takže bod bereme.“

J. Otoupalík [-] - M. Bláha [-] , J. Krčmařík [-] , V. Olšovský [-] , J. Starý [-] (89. J. Skýba [-] ) , J. Schmutz [-] , M. Blokša [-] , O. Klíma [-] , A. Procházka [-] , J. Vančo [-] , A. Hubeňák [-]

P. Hladký [-] - M. Řeháček [-] , M. Hanus [-] , E. Peterek [-] , T. Lehnert [-] , K. Nestroj [-] , M. Skoumal [-] , J. Heger [-] , M. Pavelek [-] , J. Barcal [-] , V. Koneczný [-] (87. D. Kapinos [-] )

ŽK: 25. J. Starý , 43. J. Schmutz , 82. M. Blokša , 89. M. Bláha - 29. M. Pavelek , 40. V. Koneczný . ČK: 81. J. Schmutz .
Počet diváků: 102. Rozhodčí: Dytková Šárka - POLEDNÍK Radek, VOJKOVSKÝ Michael.