8.kolo, Moravskoslezský | 1.A třída sk. A, 2017-2018

--

--

Heraltice rozhodly v poslední minutě

0

Rozhodující okamžik zápasu přišel v poslední minutě a zajistil Heralticím tři body.

Velké Heraltice se stále nechávají unášet na vlně euforie. Naposledy šokovaly Darkovičky, které zpočátku tvrdily na trávníku muziku, jenže Felgenträger s Kremzerem si evidentně nenazuli střelecké kopačky, když pouze nechali vyniknout nestárnoucího gólmana Šmajstrlu. V hostujícím dresu zkoušeli štěstí Jan Otipka, Zemborski anebo Piatkevič, ale opět bez patřičného efektu. Těsně před přestávkou si znovu sypali popel na hlavu domácí. Po nedovoleném zákroku Vladimíra Valchaře na Diviše se kopala penalta, jenže Turanský rozezvonil tyčku.

V 53. minutě se Turanský definitivně pasoval do role zápasového smolaře, když po akci Ondiče s Wickerem z pětky trefil Šmajstrlu. Velké Heraltice vycítily šanci, ale Piatkevič po rohu Adama Rolného rozkymácel břevno. Velké drama vrcholilo v samém závěru. Nejprve se Darkovičky hodně zlobily na rozhodčího Špičáka, který po ráně Turanského přehlédl ruku Čunty a domácím upřel jasnou pentli. Z protiútoku zákonitě udeřili hosté. Adam Rolný napřáhl ze třiceti metrů a nachytal dosud bezchybného brankáře Vargu na hruškách – 0:1.

FK Darkovičky
Roman Divina, trenér Darkoviček: „Musím říct, že tentokrát prohrál lepší tým, i když se u nás Velké Heraltice představily ve vynikajícím světle. Fanoušci sledovali oboustranně kvalitní a velmi rychlý fotbal. Podle mého názoru rozhodla neproměněná penalta. V závěru navíc dobře pískající rozhodčí přehlédli evidentní ruku soupeře a hned vzápětí jsme inkasovali.“

TJ Sokol Velké Heraltice
Martin Šmajstrla, brankář Velkých Heraltic: „Zápasu by asi více slušela remíza. V prvním poločase byly lepší Darkovičky, když nás přehrávaly v záloze. Po přestávce jsme častěji hrozili my, protože domácím ubývaly síly. Na konci nám naštěstí sudí odpustil penaltu a štěstí se k nám otočilo i při rozhodujícím gólu z velké dálky.

P. Varga [-] - R. Wicker [-] (77. L. Moravec [-] ) , T. Kabich [-] (67. K. Lomozník [-] ) , O. Diviš [-] , A. Felgenträger [-] , T. Ondič [-] , P. Kremzer [-] , P. Turanský [-] , D. Strachota [-] , P. Adamčík [-] , L. Lindovský [-]

M. Šmajstrla [-] - D. Šimon [-] (65. V. Kocián [-] ) , J. Otipka [-] (73. D. Klein [-] ) , V. Valchař [-] , M. Rolný [-] , A. Rolný [-] (90. M. Valchař [-] ) , D. Zvardoň [-] (79. J. Richter [-] ) , J. Piatkevič [-] (83. J. Otipka [-] ) , M. Zemborski [-] , J. Tesař [-] , P. Čunta [-]

ŽK: 34. M. Rolný , 41. P. Čunta , 73. J. Otipka , 85. V. Kocián .
Počet diváků: 152. Rozhodčí: ŠPIČÁK Zbyněk - CHLEBOVSKÝ Bohumír, HAVLÍK Přemysl.