8.kolo, Moravskoslezský | 1.A třída sk. A, 2017-2018

--

Hlubina těsně porazila Slavkov

0

Rozhodující okamžik zápasu přišel v 63. minutě, kdy se prosadil Petrov.

Fotbalisté Slavkova se představili v Hlubině, kde zazlobili hned v 6. minutě. Po centru Hendrycha si Pechník vylámal zuby na gólmanovi Otoupalíkovi a poté neuspěl i dorážející Gloga. Za pár vteřin výtečně zakombinovali Pristaš s Dietrichem, jenže Král těsně minul vzdálenější tyčku. Domácí se poté dostali do tlaku díky spoustě standardních situací, z nich některé byly hodně sporné. Hlavičku Krčmaříka naštěstí zastavilo břevno, trefa Starého neplatila kvůli ofsajdu a při další tutovce snajpra Starého úřadoval na brankové čáře stojící Gloga.

Po přestávce Slavkov opět přidal na obrátkách, jenže střídající Marek spolehlivého Otoupalíka nepřelstil. O výsledku tedy rozhodla 63. minuta. Hlubina rozehrála trestňák nakrátko, Petrov napřáhl zpoza šestnáctky a Klement balon nešťastně tečoval do protipohybu gólmana Šupoly – 1:0. Slavkovští pak otevřeli defenzivní stavidla, ale Starý s Krčmaříkem pojistku odmítli. Hosté zpytovali svědomí především při vyložených šancích Hendrycha. Průbojný středopolař nejprve zamířil vedle, aby si následně v 76. minutě naběhl na křížný pas Marka, jenže tváří v tvář Otoupalíkovi selhal.

TJ Unie Hlubina
Jan Krčmařík (hráč): Bylo to velmi těžké utkání a Slavkov mě hodně překvapil. Úvodní čtvrthodina byla z naší strany hodně kostrbatá. Pak jsme si ale vypracovali tři šance. Já jsem trefil hlavičkou břevno, Starý s Hyrníkem hlavičkovali z nadějných pozic nad bránu. Závěr poločasu byl vyrovnaný, kdy se hrálo především ve středu hřiště. Úvodních deset minut druhé půle byl Slavkov lepším týmem, ale nic vážnějšího si nevypracoval. Pak se zjevil v šanci náš Starý, ale brankář byl na místě. Rozhodující okamžik přišel v 63. minutě, když tečovaná střela Petrova končí v síti. Slavkov si o chvíli později vypracoval šanci ze standardky, ale jejich hráč přestřelil. Pak nás sice Slavkov opět zatlačil, ale jejich nakopávané míče neměly žádný efekt. Naopak jsme mohli v poslední minutě rozhodnout, ale moje střela lízala tyčku. Výhru považuji hodně za ubojovanou. Pro oko diváka to fotbal moc nebyl, a my jsme měli štěstí, že jsme ten jeden gól dali.

TJ Sokol Slavkov
Jan Obludník, stoper Slavkova: „Podle mého názoru bychom si zasloužili bod. Domácí hrozili pouze z nacvičených standardních situací, které jim mnohdy daroval rozhodčí Moravec. Jednu z nich jsme si nepohlídali, což nakonec rozhodlo. Venku jsme bohužel strašně jaloví v útočné činnosti. Ve čtyřech zápasech jsme vstřelili pouze jediný gól.“

J. Otoupalík [-] - M. Bláha [-] , J. Krčmařík [-] , A. Hubeňák [-] , V. Olšovský [-] , J. Schmutz [-] , M. Blokša [-] (56. P. Petrov [-] ) , O. Hyrník [-] (60. M. Sasko [-] ) , A. Procházka [-] (51. O. Klíma [-] ) , J. Vančo [-] , J. Starý [-]

R. Šupola [-] - R. Hendrych [-] , J. Král [-] , T. Dietrich [-] , J. Schneider [-] (70. D. Cahel [-] ) , M. Hruška [-] , J. Gloga [-] (67. J. Lazecký [-] ) , R. Klement [-] , J. Obludník [-] , J. Pechník [-] , J. Pristaš [-] (53. T. Marek [-] )

ŽK: 29. J. Krčmařík , 49. O. Hyrník , 81. M. Sasko , 84. O. Klíma , 89. J. Schmutz - 17. R. Šupola , 26. J. Pechník , 80. T. Dietrich .
Počet diváků: 85. Rozhodčí: MORAVEC Roman - ŠAFAŘÍK Pavel, DEDEK Vojtěch.