8.kolo, Moravskoslezský | 1.A třída sk. A, 2017-2018

--

--

Jakubčovice těsně porazily Lazce

0

Lazce snížily až v samém závěru zápasu, čímž korigovaly dvoubrankový náskok Jakubčovic.

Jakubčovice chtěly odčinit předchozí porážku se Slavkovem, takže Mokré Lazce na začátku uzamkly na jejich obranné polovině. Kromě dělovky Schreiera do břevna však domácí nic kloudného nevymysleli. Hosté se postupně začali osmělovat, jenže ránu Wojnara zastavila dobře postavená tyčka. Tři minuty před přestávkou se tak radovaly Jakubčovice. Gólman Nykš se nešťastně srazil se Šimečkem a Rybařík zkušeně otevřel skóre – 1:0. Do kabin tak domácí družina odcházela pouze s velmi těsným náskokem, protože spálila velké množství příležitostí.

V 57. minutě si Rybařík střihl střelecké repete, když zúročil další smrtící kontr domácích – 2:0. Mokré Lazce se mohly vrátit zpět do zápasu při penaltě Pavla Galvase, jenže obávaný kanonýr tentokrát selhal. Čestný úspěch tak hosté zaznamenali až v 89. minutě, když Wojnar nezištně namazal balon Žurkovi – 2:1. Závěr zápasu si ale Jakubčovice už zkušeně pohlídaly a tři body si zapsaly do tabulky. Výhra je katapultovala na první místo v tabulce. Lazce po prohře nadále zůstávají ve spodní části tabulky, tři bidy od pásma sestupu.

TJ Tatran Jakubčovice
Josef Molnár (asistent trenéra): Byli jsme jasně lepší po celý zápas.Soupeř jen snižoval v závěru na konečných 2:1. Mohlo to končit minimálně pětibrankovým rozdílem, protože jsme dali dvě břevna, tyčku a zahodili spoustu šancí. Panuje spokojenost se třemi body.

FK Sokol Mokré Lazce
Jan Žurek, záložník Mokrých Lazců: „Přiznávám, že na začátku nás Jakubčovice pořádně zatlačily. V úvodních patnácti minutách byli domácí určitě lepší. Postupně jsme se však z toho dostali a zcela jsme vyrovnali hru. Bohužel jsme pak dostali celkem laciné góly. Do zápasu jsme se mohli vrátit z penalty, ale tu jsme zahodili a snížili jsme příliš pozdě.“

Z. Buček [-] - J. Schreier [-] , D. Strempek [-] , A. Pavelka [-] , R. Šaran [-] (86. D. Staff [-] ) , D. Rybařík [-] , K. Molnár [-] , T. Murin [-] (70. D. Solanský [-] ) , P. Šťastný [-] , D. Vavroš [-] , D. Molnár [-]

M. Nykš [-] - D. Půda [-] , P. Galvas [-] (62. A. Hiemer [-] ) , R. Bystrý [-] (83. A. Novák [-] ) , Z. Říman [-] , P. Wojnar [-] , T. Kosňovský [-] , J. Galvas [-] (86. D. Exner [-] ) , R. Šimeček [-] , J. Garba [-] , J. Žurek [-]

ŽK: 53. T. Murin - 30. R. Bystrý , 65. P. Galvas .
Počet diváků: 60. Rozhodčí: TAKÁČ Tibor - ŽÁČEK Marek, JANEČEK Jan.