7.kolo, Moravskoslezský | 1.A třída sk. A, 2017-2018

--

--

Slavkov doma pokořil Jakubčovice

0

Domací vedli po půli o dvě brany. Hosté hned po pauze snížily, ale Slavkov opět dvěma góly soupeři odskočil Jakubčovice už jen korigovaly výsledek.

Slavkov v letošní sezoně proměnil svůj stadion v nedobytnou tvrz, když proti rozjetým Jakubčovicím slavil již třetí domácí výhru. Svěřenci kouče Onderky od začátku létali na podmočeném trávníku jako motorové myši. Navíc ve svém středu objevili nečekaného kanonýra, letní kylešovickou posilu Pechníka. Slavkovský zadák poprvé úřadoval ve 20. minutě, když se při rohu Schneidera vyšrouboval do vzduchu a razantní hlavičkou vymetl šibenici – 1:0. O necelých dvacet vteřin později si Pechník zopakoval gólovou radost. Po zpětném pasu Hendrycha pálil Hruška a dorážející Pechník stál znovu ve správný moment na správném místě – 2:0. Domácí pokračovali v nátlakové hře, jenže Král, Hendrych, Pechník, Dietrich anebo Gloga potřebnou pojistku nepřidali. Rovněž hosté dokázali zahrozit, když tutovku Murina zlikvidoval brankář Šupola, který navíc těsně před přestávkou děkoval dobře postavené tyčce.

Jakubčovice se tedy radovaly až ve 48. minutě. Klement si vybral slabší chvilku a Schreier pohotově překonal Šupolu – 2:1. Slavkov se vrátil do pohody za dalších pět minut. Borunský vysunul kupředu Krále a ten při sólovém nájezdu nezaváhal – 3:1. Ve slibných příležitostech se poté objevili Borunský s Dietrichem, jenže do střelecké listiny se zapsal až Hruška. Domácí kapitán se po centru Schneidera opřel do odraženého míče a vměstnal ho nekompromisně pod břevno – 4:1. Hosté už se zmohli pouze na korigující trefu z kopačky Rybaříka – 4:2.

TJ Sokol Slavkov
Jan Obludník, stoper Slavkova: „Musím pochválit celý mančaft, protože na velmi těžkém terénu se všichni kluci rvali jako lvi. Na rozbahněném hřišti jsme se mnohem lépe pohybovali a nátlakovou hrou jsme se dostávali do spousty šancí. Jakubčovice sice byly hodně kvalitní směrem dopředu, ale v defenzivě měly obrovská okénka. Teď hlavně musíme vítězství potvrdit proti Hlubině.“

R. Šupola [-] - J. Pechník [-] , R. Hendrych [-] (87. T. Marek [-] ) , J. Borunský [-] (68. J. Lazecký [-] ) , J. Král [-] , T. Dietrich [-] , J. Schneider [-] (78. D. Cahel [-] ) , M. Hruška [-] , J. Gloga [-] (69. J. Pristaš [-] ) , R. Klement [-] , J. Obludník [-]

TJ Tatran Jakubčovice
Z. Buček [-] - J. Schreier [-] (69. J. Petr [-] ) , D. Strempek [-] , D. Rybařík [-] , K. Molnár [-] , T. Murin [-] (61. R. Šaran [-] ) , P. Šťastný [-] , D. Vavroš [-] , D. Molnár [-] , D. Staff [-] (42. A. Pavelka [-] ) , Z. Sommer [-]

ŽK: 43. J. Obludník , 80. M. Hruška - 63. D. Vavroš .
Počet diváků: 80. Rozhodčí: PORUBEK Václav - CHLEBOVSKÝ Bohumír, ROBENEK Bohumil.