7.kolo, Moravskoslezský | 1.A třída sk. A, 2017-2018

--

Ludgeřovice vybojovaly výhru v poslední minutě

48. M. Hanus (p.) - 15. J. Němec , 90. D. Havlík
0

Ludgeřovice po půli vedly o jednu branku. Kravaře srovnaly na začátku druhé z penalty. Ludgeřovice si ale všechny body zajistily v samém závěru.

Kravaře si proti Ludgeřovicím vypily kalich hořkosti až do dna, protože padly kvůli gólu z poslední minuty. Ale pěkně popořádku. Hosté vkročili do zápasu velmi sympaticky, když hned v 5. minutě Pěntka po sklepnutí Zoubka zacloumal břevnem. Domácí však tohle varování očividně nebrali vážně. Po čtvrthodině hry nakopl míč dopředu Fejerčák, Zoubek předal balon Pěntkovi, který našel rozběhnutého Němce a ten dokonal dílo kravařské zkázy – 0:1. Domácí kontrovali dvěma nepříjemnými standardkami veterána Skoumala, ale Heger s Řeháčkem pohořeli na výborných zákrocích brankáře Hájka. Ludgeřovice se osmělily při výpadu Fojtíka, jenže míč letěl mimo tři tyče.

Začátek druhé půle ovšem hostům poněkud zhořkl. Peterka totiž při zasekávačce podrazil Klos a Hanus proměnil penaltu – 1:1. Vše tedy směřovalo k remíze, kterou neohrozili ani Peterek s Mudrochem. Až v poslední minutě načechral ludgeřovický Kolenko do šestnáctky nadýchaný centr, bránící Pavelek si počínal velmi nedůrazně a Havlík šikovně přehodil gólmana Hladkého – 1:2. Kravaře mohly v nastaveném čase vybojovat alespoň remízu, ale Hájka zachránilo břevno.

Městský FK Kravaře
Karel Štěpán, trenér Kravař: „Na těžkém terénu jsme nepodali úplně špatný výkon, ale znovu jsme se porazili sami, když jsme v poslední minutě vyrobili hloupou chybu. Ludgeřovice zvládly utkání výborně takticky, protože vytvořily hluboký blok, přes který jsme se špatně prosazovali. Přesto jsme si vytvořili několik výborných šancí, jenže na góly se prostě v letošní sezoně strašně nadřeme.“

TJ Ludgeřovice
Michal Pěntka, útočník Ludgeřovic: „Hráli jsme opravdu dobře a konečně se k nám obrátila štěstěna, když jsme rozhodli v samotném závěru. Fanoušci viděli hezké utkání, v němž jsme podali velmi bojovný výkon. Povedlo se nám zahustit střed hřiště, takže Kravaře hrozily pouze ze standardních situací. Domácí sice byli častěji na míči, větší šance jsme si ale vytvořili my, takže jsme si zaslouženě došli pro tři body.“

P. Hladký [-] - M. Hanus [-] (87. M. Figeczki [-] ) , E. Peterek [-] , K. Nestroj [-] , V. Koneczný [-] , M. Řeháček [-] (67. D. Kapinos [-] ) , J. Heger [-] , M. Pavelek [-] , J. Barcal [-] , M. Skoumal [-] , T. Lehnert [-] (82. D. Watzlavik [-] )

T. Hájek [-] - P. Zoubek [-] , L. Fojtík [-] , J. Kolenko [-] , J. Němec [-] (90. D. Lischka [-] ) , M. Pěntka [-] (78. R. Bělan [-] ) , L. Stepek [-] (63. D. Havlík [-] ) , J. Mudroch [-] , K. Klos [-] , R. Fejerčák [-] , D. Nagy [-]

ŽK: 22. L. Stepek , 38. J. Mudroch , 58. R. Fejerčák .
Počet diváků: 150. Rozhodčí: BRABEC Roman - ŽÁČEK Marek, BARTOŠ Ivan.