6.kolo, Moravskoslezský | 1.A třída sk. A, 2017-2018

--

--

Zemborskí zajistil Heralticím první tři body

0

Rozhodující a jediný gól zápasu padl do sítě domácích zhruba dvacet minut před závěrečným hvizdem rozhodčího.

Velké Heraltice prolomily dosavadní smůlu, když na pátý pokus konečně v I. A třídě zažily opojnou chuť vítězství. Jinak samotné utkání svou úrovní rozhodně neuchvátilo. Úvodní minuty si přisvojili nehecovaní hosté, kteří zlobili především při standardních situacích. Nejprve se po rohových kopech neprosadili Zvardoň s Janem Otipkou. Poté se postavil Adam Rolný k přímáku a donutil gólmana Bočka k efektnímu tygřímu skoku. Krásné Loučky se rozjížděly hodně ztuha, ale postupem času zvyšovaly obrátky. Došla, Lalák anebo Hudský ale nerozhodným stavem neotřásli. Na opačné dvakrát opakovaně Piatkevič, takže branky v první půli nepadaly.

Velké Heraltice zpytovaly svědomí i po přestávce, když si Adam Rolný po kolmici Zemborskiho chytře obhodil Bočka, jenže balon mířící do sítě skluzem odklidil obětavý Furčak. Domácí reagovali pěknou souhrou Kyšky s Lalákem, který ovšem pálil pouze do nebes. Chleba se tak lámal až v 71. minutě. Choma těsně před vápnem hloupě fauloval Piatkeviče a Zemborski z nadějného trestňáku nachytal Bočka na hruškách – 0:1. V samotném závěru vrhly Krásné Loučky všechny síly do útoku, čímž se hostům otevíral prostor pro brejky. Adam Rolný, Jan Otipka či Zemborski sice gólovou pojistku nepřidali, ale Velké Heraltice to nemuselo mrzet, protože si vezly zpět plný bodový úlovek.

TJ Sokol Velké Heraltice
Martin Šmajstrla, náhradní brankář Velkých Heraltic:: Ze zápasů s Mokrými Lazci a Krásnými Loučkami jsme chtěli získat alespoň čtyři body, což se nám podařilo. Tahle ubojovaná výhra nám určitě zvedne náladu a sebevědomí. Přestože měl nás výkon k dokonalosti daleko, zvítězili jsme zcela právem. Bohužel jsme zase neproměňovali šance a dělali naivní až školácké chyby.