4.kolo, Moravskoslezský | 1.A třída sk. A, 2017-2018

--

--

Lazce nadále tápou

0

Po nerozhodném poločasu se lazce na počátku druhé půle ujaly vedení. Oldřišov ale třemi góly skóre obrátil.

Nedělní zápas mezi Mokrými Lazci a Oldřišovem nabídl velice zajímavou podívanou. Hodně emocí vzbudila již 8. minuta, kdy domácí Wojnar vyškolil několik obránců a Pavel Galvas se zblízka nemýlil – 1:0. Nutno ovšem dodat, že celá akce notně zaváněla ofsajdem. Ve 23. minutě Pavel Galvas opět předvedl vynikající kopací techniku, protože balon z trestňáku nádherně zakroutil přes zeď – 2:0. Poté si však Mokré Lazce vybraly slabší chvilku, což neměly dělat. Domácí výběr nejprve hned po rozehrávce soupeře ze středového kruhu zachránila tyčka, míč se pak přes Michala Jadrného dostal k Bořuckému a ten pohotově napnul síť – 2:1. Oldřišov viditelně ožil, jenže příležitosti Bořuckého a Michala Jadrného vyzněly do ztracena. Teprve krátce před přestávkou načechral Brunclík do šestnáctky nadýchaný centr a Bořucký se krásně položil do voleje – 2:2. Šokující obrat měl na noze Dřizgevič, který zakončoval po drzém průniku Brunclíka, ale gólman Šehovič se tentokrát vyznamenal.

Nástup do druhé půle ovšem hostům hodně zhořkl. Šimeček napřáhl z více než třiceti metrů a dalekonosným projektilem zaskočil brankáře Minarčíka – 3:2. Vyrovnání se snažil zařídit Michal Jadrný, jenže opakovaně selhal. Oldřišov se tak radoval až v 64. minutě. Po standardní situaci Pflegera zaváhal ve vzduchu Šehovič a Brunclík se výtečně zorientoval ve vápně – 3:3. Za pár vteřin ale Šehovič napravil svou předchozí hrubku, když zlikvidoval tutovku Michala Jadrného. Mokré Lazce zpytovaly svědomí v 69. minutě, neboť Wojnar po centru Blahetky těsně minul šibenici. Další hořkou pilulku domácí spolkli v 73. minutě. Košňovský fatálně namazal Patrikovi Žídkovi, který si všiml rozběhnutého Bořuckého a ten chytrým lobem zkompletoval hattrick – 3:4. Útočný koncert pokračoval v 79. minutě. Pavel Galvas svůj přímák cpal do šibenice, ale Minarčík balon zázračně vyškrábl na břevno. O pět minut později bylo definitivně vymalováno. Dřizgevič rozehrál nakrátko roh, Brunclík poslal míč do malého vápna, kde ve vzduchu kraloval Žídek – 3:5.

FK Sokol Mokré Lazce
Jan Žurek, záložník Mokrých Lazců: : „Do utkání jsme výborně vstoupili, když jsme brzy vstřelili dva góly. Pak jsme bohužel byli nekoncentrovaní, což soupeř okamžitě potrestal. Po přestávce už nám docházely síly, protože bez pořádného tréninku a přáteláků to prostě dělat nejde. Pořád dostáváme strašně laciné branky. Tohle nám bere vítr z plachet. Zápas s Oldřišovem jsme si prohráli úplně sami.“

SK Moravan Oldřišov
Roman Bořucký, trenér Oldřišova: „Stejně jako před týdnem jsme pokazili začátek zápasu, když jsme brzy prohrávali dvougólovým rozdílem. Pak jsme se naštěstí vzpamatovali a ještě do přestávky jsme dokázali vyrovnat. Nástup do druhé půle nám sice znovu nevyšel, ale kluci se nepoložili. Postupně jsme přebírali aktivitu a zaslouženě jsme otočili skóre. Tři body z venku jsou vynikajícím výsledkem. Štve mě pouze naše velká marodka.“

D. Šehovič [-] - P. Galvas [-] , J. Žurek [-] (85. P. Ciminga [-] ) , A. Hiemer [-] , J. Galvas [-] , P. Wojnar [-] , T. Kosňovský [-] , R. Šimeček [-] , J. Garba [-] , Z. Říman [-] , M. Vošvrda [-]

P. Minarčík [-] - J. Pfleger [-] , M. Žídek [-] , J. Droppa [-] , J. Blahetka [-] - P. Dřizgevič [-] , D. Brunclík [-] (90. V. Jadrný [-] ) , L. Pavlíček [-] , P. Žídek [-] (84. R. Kurka [-] ) - D. Bořucký [-] (87. D. Hartoš [-] ) , M. Jadrný [-]

Počet diváků: 140. Rozhodčí: Sivera Jan - KLIMEK Tomáš, SZKUTA Pavel.