3.kolo, Moravskoslezský | 1.A třída sk. A, 2017-2018

--

--

Slavkov vydoloval tři body v nastavení

0

Bolatice se ujaly vedení těsně před přestávkou. Slavkov vyrovnal po hodině hry, a rozhodný moment si schoval na nastavení.

Zápas dvou naprosto odlišných poločasů. Tak lze nejlépe charakterizovat nedělní střetnutí mezi Slavkovem a Bolaticemi. V první půli domácí působili bezradným dojmem. Kromě sražené rány Pristaše se vlastně nedostali na dostřel hostující klece. Hosté se spoléhali především na rychlé brejky, když dvakrát zahrozil agilní Monsberger. Velké nebezpečí znamenaly také standardní situace Bolatic. Po trestňáku Sebraly vyboxoval gólman Šupola balon pouze k Obrusníkovi a ten zamířil kousek nad břevno. Těsně před přestávkou už se hosté radovali. Přímý kop Bočka prodloužil hlavou Obrusník a balon ještě jemně tečoval Gaida – 0:1.

Během poločasové pauzy se spustil obrovský liják, který probral Slavkov z letargie. Pořádný kopec smůly si domácí vybrali v 60. minutě, když vnikl do šestnáctky Borunský a orazítkoval tyčku. O necelých pět minut později si nováček soutěže spravil náladu. Po zblokované střele Dietricha se míč odrazil ke Schneiderovi a ten mazácky napnul síť – 1:1. Slavkovu okamžitě narostla křídla. Domácí bojovali jako lvi a neustále bušili do bolatické defenzivy. Jejich soustavný tlak mohl zúročit Lazecký, který však po kolmici Hrušky zazdil sólový nájezd. Rychlonohý forvard vše odčinil v nastaveném čase. Čerstvý Marek u lajny vyškolil Zdeňka Dudu, poté poslal do vápna ostrý centr a Lazecký odšpuntoval vítězné oslavy – 2:1. Tečku za víkendovým kláním pak napsal slavkovský Cahel, jehož dělovka prolétla těsně vedle tyče.

TJ Sokol Slavkov
Jan Obludník, stoper Slavkova: První poločas nám vůbec nevyšel. Pouze jsme nakopávali míče dopředu, kde kralovali vysocí obránci Bolatic. Hosté šli navíc před přestávkou naprosto zaslouženě do vedení. Ve druhé půli jsme naštěstí zvýšili bojovnost, soupeře jsme dostali pod velký tlak a silou vůle jsme otočili skóre. Za tři body jsme hodně rádi, protože remíza by moc neřešila.

FK Bolatice
Vít Baránek, trenér Bolatic: Těžce se mi to hodnotí. První poločas nevypadal špatně, ale gólovou standardkou jsme se naprosto uspokojili. Ve druhé půli jsme úplně přestali hrát, když jsme přenechali iniciativu Slavkovu. O porážku jsme si doslova koledovali, protože po přestávce jsme se prakticky nedostali do žádné šance. Škoda, že jsme alespoň neremizovali, ale uznávám, že domácí zvítězili zaslouženě.

R. Šupola [-] (79. F. Holuša [-] ) - J. Gloga [-] , R. Hendrych [-] (70. J. Lazecký [-] ) , J. Pristaš [-] (46. D. Cahel [-] ) , J. Pechník [-] , T. Dietrich [-] (83. Z. Nevlud [-] ) , J. Schneider [-] (83. T. Marek [-] ) , M. Hruška [-] , J. Borunský [-] , R. Klement [-] , J. Obludník [-]