2.kolo, Moravskoslezský | Krajský přebor , 2017-2018

--

--

Parádní obrat Háje

0

Fotbalisté Háje ve Slezsku sice na domácím stadionu ukořistili povinné tři body, ale nováček ze Staré Bělé jim hodně znepříjemňoval život. Favorit odvrátil překvapení až v samotném závěru.

Během úvodní pětačtyřicetiminutovky si Háječtí vypracovali několik tutových šancí, jenže s jejich proměňováním byli značně na štíru. Popel si na hlavu sypali třeba Uvíra, Prokeš anebo Janíček, takže průběžný stav zůstával dlouho nezměněn. Klasicky se tedy uplatnilo otřepané pravidlo „nedáš – dostaneš“. V 65. minutě se utopil ve vlastních kličkách Lampa, hosté předvedli rychlý ťukes a Kožík mazácky otevřel skóre – 0:1. Domácí však nepropadali panice. V závěrečné dvacetiminutovce si pomohli standardními situacemi. Nejprve po rohu Staníčka přistavil Prokeš balon Vyležíkovi a ten propálil vše, co mu stálo v cestě – 1:1. O dokonalý obrat se pak postaral hvězdný útočník Prokeš, který se v 86. minutě nejlépe zorientoval v nepřehledné skrumáži – 2:1.

TJ Háj ve Slezsku
Kamil Matěj (trenér): Podali jsme velmi slabý výkon. Nějakou roli v tom možná sehrálo podcenění soupeře, který naopak působil hodně nabuzeným dojmem. Našim největším problémem však zůstává koncovka. Opět jsme neproměnili spoustu vyložených šancí. Tentokrát jsme výhru doslova vydřeli. Mrzí mě zranění Továrka a Eršila.

J. Bartoš [-] - M. Vyležík [-] (85. O. Prokša [-] ) , P. Uvíra [-] (58. P. Dao [-] ) , H. Prokeš [-] , J. Lampa [-] (68. Š. Továrek [-] ) , Z. Eršil [-] (46. R. Staníček [-] ) , I. Janíček [-] , L. Malcharek [-] , P. Konvička [-] , O. Matěj [-] , Š. Blažej [-] (83. R. Kolig [-] )