5.kolo, Pardubický | Krajský přebor , 2017-2018

Žamberk si poradil s posledním Dobříkovem

25. M. Pavelka , 40. J. Rudolecký , 58. T. Kotyza - 70. L. Klapal (p.)
0

Žamberk se ujal tříbrankového náskoku. Dobříkov korigoval pouze z penalty.

Žamberk svého soupeře docela podcenil, a v závěru se mohl obávat i o body. Zápas se ale vyvíjel přesně podle papírových předpokladů. Po 25. minutách si domácí kapitán Pavelka rozjel akci, narazil si s Trnkou, a hostující brankář byl bez šance - 1:0. Pět minut před odchodem do kabin Rudolecký nakopl míč na dobříkovskou branku, a k překvapení všech balon zaplul do hostující sítě - 2:0. Po přestávce si krásně zaběhl za hostující obranu Kotyza a pohodlně skóroval do branky - 3:0. Dvacet minut před koncem ale Dobříkovice zápas zdramatizovaly, když se Klapal stál úspěšným exekutorem pokutového kopu - 3:1. Tento okamžik jako hosty polil živou vodou, a začal si vytvářet jednu šanci za druhou. Žamberk tlaku hostů dokázal odolat a tři body do tabulky uhájit.

1. FC Žamberk
Evžen Kopecký, trenér 1. FC Žamberk:: „Oproti minulému týdnu nám zápas herně moc nevyšel, ale bereme tři body a to je pro nás důležité. Dobříkov byl první poločas takový odevzdaný a dovolil nám lehce jít do dvoubrankového vedení. Po našem navýšení skóre v druhém poločase jsme se zbytečně zatáhli, nechali iniciativu hostům a zbytečně si zápas zdramatizovali. Je třeba se z toho ponaučit a tento týden na tom zapracovat.“

TJ Sokol Dobříkov
Milan Šmarda, trenér TJ Sokol Dobříkov: „Zápas jsme začali velmi dobře a do 25. minuty jsme měli příležitosti, kdy jsme mohli jít do vedení. Ale pak jsme udělali taktickou chybu na středu hřiště a z rychlého brejku jsme dostali gól. Pak obránce soupeře z půli hřiště kopl míč směrem naše branka a ten zapadl do sítě. To byl hřebík. Poločas jsme prohráli o dva góly. Utkání bylo naprosto vyrovnané, ale my jsme za druhý poločas nedali minimálně čtyři branky, protože vyložené šance po nich volaly. Ze snahy výsledek zvrátit nám domácí jedou utekli a byla z toho třetí branka. Ještě jsme snížili. Naše hra nevypadala špatně, což ocenili i domácí. Musím říci, že tentokrát mám hráče za co pochválit a pochválím je. Chyby jsou, ale pracujeme na tom, zlepšuje se to. A Dobříkov nebude fackovací panák v žádném případě.“

Š. Martinovský [-] - T. Kotyza [-] , D. Skoták [-] (87. P. Chládek [-] ) , J. Smola [-] , L. Trnka [-] (63. J. Bartoň [-] ) , M. Pavelka [-] , A. Kopecký [-] (78. L. Kos [-] ) , J. Trejtnar [-] , J. Rudolecký [-] , L. Franke [-] , J. Stejskal [-]

J. Rychtařík [-] - A. Karela [-] , Z. Ševčík [-] , L. Rydval [-] , T. Konvalina [-] (78. J. Richter [-] ) , M. Dostál [-] , L. Houžvička [-] , L. Bůžek [-] (56. J. Svatoň [-] ) , L. Klapal [-] , J. Vaněk [-] , D. Hrůša [-]

ŽK: 35. J. Trejtnar , 70. Š. Martinovský , 86. M. Pavelka - 53. D. Hrůša .
Počet diváků: 150. Rozhodčí: Štěpánek Pavel - KOLBABA Pavel, SCHMEISER Kamil.