2.kolo, Královéhradecký | 1.A třída , 2017-2018

--

--

Úpice odolala náporu Roudnice a jedinou brankou rozhodla o své výhře

0

Fotbal se hraje na góly, nikoliv na držení míče, střely či přihrávky. Přestože v těchto statistikách dominovali domácí, v té nejdůležitější byli lepší hosté, kterým k výhře stačila jediná branka a soustředěná obrana.

Prakticky po celých devadesát minut byli aktivnějším mužstvem domácí. Roudnice vytrvale obléhala pokutové území a bránu Úpice, ta však se však bránila velmi pozorně a pečlivě. Fotbalisté. Úpice trpělivě čekali na svoji šanci a ta přišla krátce před poločasem. Ve třicáté deváté minutě se hosté dostali do z jejich pohledu ojedinělé šance a hned ji využili. Branku na 0:1 vstřelil Patrik Doubic.

Ve druhém poločase Roudnice ještě stupňovala svůj tlak podobně jako v první půli však na soupeřovu obranu vyzrát nedokázala. Soustředěná obrana Úpice spolu s gólmanem Ondřejem Seidelem odolávala a likvidovala i vyložené šance soupeře. Roudnice se tak nedokázala prosadit ani ve druhém poločase a ze zápasu odešla bez bodového zisku.

SK Sparta Úpice
Radek Kaplan - asistent trenéra mužstva TJ Sparta Úpice: Dnes jsme podali kolektivní výkon, který nás dovedl k zisku tří bodů. Celý zápas jsme pozorně bránili a zachytávali útoky domácího týmu, který hrál velmi dobře. Nám se podařilo vstřelit první branku utkání, která nakonec vše rozhodla.