--

Uničov vrátil Mohelnici podzimní porážku

29. M. Sedlo (vl.) , 58. A. Krč , 63. P. Jeřábek , 89. A. Krč
12

Na podzim prohrál doma Uničov s Mohelnicí nečekaně 1:2. Na jejím hřišti však dokázal vyhrát 4:0.

na první branku utkání čekali diváci přesně půl hodiny hry. Hostujícímu celku k ní pomohli sami domácí hráči. Uničov vedl postupný útok středem hřiště, kde Vasiljev rozehrál míč doleva. Tam se uničovští dokázali prosadit a dostali se až k vápnu Mohelnice a následně k centru, který si nešťastně do vlastní branky srazil stoper Martin Sedlo a poslal hosty nechtěně do vedení. Jinak první dějství moc atraktivního fotbalu a akcí nenabídlo a tak díky této šťastné brance šli do šaten spokojenější svěřenci Zbyňka Zbořila.

Do druhého poločasu naskočil Uničov s dvěmi změnami. V 58. minutě se dostali hosté do trháku na rozdíl dvou branek. Po rychlém brejku a akci po pravé straně, odkud přišel centr a na malém vápně jej nohou z voleje poslal do sítě Aleš Krč. Definitivně rozhodli o svém vítězství uničovští fotbalisté o pět minut později, kdy se trefili znovu, tentokrát již po třetí v  utkání. Komenda vybojoval míč na půlce hřiště a poslal do úniku po pravé straně střídajícího  Pavla Jeřábka, který se řítil z boku na brankáře Večeře, měl dost času, podíval se a s přehledem domácího brankáře překonal. Minutu před koncem dal výsledku konečnou ppodobu svým druhým gólem v zápase Aleš Krč. Petr Večeř nejprve dobře vyběhl a přečetl nákop Uničova za obranu, ale následně špatně rozehrál a trefil přesně Krče, který jej přehodil

SK Uničov
Zbyněk Zbořil - trenér Uničova: Bylo to derby, takže postavení v tabulce nehraje roli. S Mohelnicí se nám nedaří, ale chtěli jsme ji oplatit podzimní porážku a to se nám povedlo. Ve druhém poločase nic neměli.