10.kolo, Jihočeský | Jindřichův Hradec | Okresní přebor , 2017-2018

--

--

Studená nastřílela Číměři pět branek

0

Domácí Studená chtěla po neúspěšném minulém týdnu opět naplno bodovat. Na jejich hřiště přijela Číměř, která dokáže silné soupeře potrápit. V tomto zápase to ale bohužel neplatilo a stal se z něj jednostranný boj, který ovládli domácí.

Těsné vedení domácích po prvním poločase

V dalším podzimním kole studenští přivítali na svém hřišti tým společenství Bystřice a Číměře. Soupeř byl před zápasem pouhé dva body za nimi, proto potřebovali zvítězit a napravit také prohru z minulého kola. Hrozivý počet absencí zpředminula snížil návrat Dvořáka, Bartoně a Šáry, chyběl ale nově Martin Šimánek. Od začátku domácí chtěli hrát aktivně, již ve 4. minutě ale hosté jejich snahu přibrzdili gólem z přímého kopu, který propadl na zadní tyči, následovala nahrávka pod sebe na Jana Záhorku, který byl sám před branou a věděl si rady - 0:1. Chvilku domácím trvalo, než se dostali do tempa, Dvořák několikrát zabíhal za obranu hostů, ale nedostával přesné pasy. V 17. minutě vyrovnal Josef Šimánek z přímého kopu na 1:1. Do konce poločasu domácí byli jasně aktivnejší. Ve 20. minutě Dvořák zahodil 100% šanci hlavou na zadní tyči, ve 29. minutě opět domácí nejlepší střelec nemířil přesně a po úniku trefil břevno hostující brány. Za další dvě minuty do třetice Dvořák neměl štěstí a jeho hlavu vykopli hosté z brankové čáry. Ve 34. minutě se šestnáctiletý Tomáš Přibyl vydal z beka na výlet, obrana se před ním rozestoupila, napřáhl z 30ti metrů a rána od břevna skončila za čarou - 2:1. Poločas tak skončil 2:1, i když studenští mohli vstřelit více branek.

Studená ve druhé půli dominovala

Prvních dvacet minut v druhé půli domácí jasně dominovali, hosté se horko těžko dostávali do hry, měli i spoustu šancí na vstřelení pojišťujícího gólu, ten ale ne a ne přijít. Zahrávali během tohoto úseku asi sedm rohů, nastřelili dvě tyče. V 64. minutě Dvořák obešel již i golmana Janatu a z úhlu nepropálil obránce stojícího v bráně. Z následného rohu přišel zasloužený gól, hlavou se trefil Lukáš Makovička. Okolo 75. minuty hosté dvakrát zahrozili, poprvé šla střela vedle, podruhé přišel faul a kopala se penalta. Hosté trefili pouze tyč. Posledních deset minut studenští ještě zaslouženě vstřelili dva góly, Libor Dvořák protrhl svou smůlu a svým typickým způsobem uzavřel účet zápasu na konečných 5:1.

FK Studená
Petr Adamec (trenér): Jsem rád, že jsme doma opět vyhráli a porazili jsme relativně v pohodě silného soupeře. Dnes jsem si byl jist, že zápas i za stavu 0:1, otočíme. Mrzí mě jen lehká nekoncentrace po třetím gólu, kdy jsme penaltou mohli soupeře dostat zpátky do zápasu a zranění Popelínského, který už poslední dvě kola nenastoupí. Nyní nás čeká derby ve Strmilově a poslední zápas na našem hřišti před jeho rekonstrukcí se Starou Hlínou. Nejlepší hráč - Tomáš Přibyl