10.kolo, Jihočeský | 1.B třída sk. B, 2017-2018

--

Lhenice na vítězné vlně sesadily lídra z čela tabulky

37. F. Duba (p.) - 28. T. Tůma , 44. T. Tůma (p.)
0

Herní projev lhenického omlazeného týmu se konsoliduje a na jeho výkonnosti je to patrné. V posledních zápasech naskočil na vítěznou vlnu a „okrádá“ o body i celky z nejvyšších pater tabulky. V minulém kole doma sebral všechny Čkyni, tentokrát Sousedovicím na jejich hřišti. V utkání na sousedovické „Westře“ napadaly do sítí všechny v něm dosažené branky ve vyrovnaném prvním poločase a všechny po standardkách – oboustranně po jedné z nařízených penalt, navíc do té sousedovické po rozehraném trestném kopu (1:2).

1. poločas

Rozhodující momenty zápasu

28.´- Lheničtí Ilievem rozehráli trestný kop , balón se před brankou dostal k Tůmovi, který jej hlavou usměrnil do sítě a jako správný kapitán poslal svůj tým do vedení – 0:1

37.´- po nevydařeném odkopu se při odvracení hrozícího nebezpečí pro lhenickou branku dopustil v šestnáctce stopér Kopf faulu a nařízenou penaltu bezpečně proměnil Duba a srovnal na 1:1

44.´- v samém závěru prvního poločasu vystřelil Mahák na Šilhanovu branku, jeho projektil  zasáhl ve vápně jednoho z bránících hráčů do ruky a sudí ukázal na značku pokutového kopu. Rovněž Tůma byl v jejím provedení úspěšný a svou druhou gólovou trefou zařídil pro Lhenické do druhého dějství  znovu jednobrankový náskok – 1:2

2. poločas

V poločase druhém měli více ze hry Lheničtí, častěji než domácí  se dostávali do brankových šancí, ale neefektivně. Za pozorného hlídání prvopoločasového jednogólového náskoku, a to i přes vypjatý závěr, v němž Sousedovičtí vystupňovali snahu po vyrovnání, dovedli takticky zápas ke konečnému vítězství. Domácí „Westře“ tak uštědřili druhou prohru o mistrovském podzimu, vůbec první doma a sesadili ji z trůnu I.B skupiny B.

Závěr utkání: po předchozích neproměněných několika gólových příležitostí, zejména stran hostujícího týmu, setrval jednobrankový rozdíl až do samého závěru zápasu a přispěl tak k jeho vypjatosti a nervozitě. V něm gólman Dvořák dvěma výbornými zákroky podržel hostující tým, aby vůbec poslední možnost k vyrovnání se domácím nabídla již v prodloužení hracího času při zahrávání rohového kopu. K jeho provedení se do soupeřovy šestnáctky vydal i gólman Šilhan. Z něho Sousedovičtí nic gólového nevytěžili. Naopak míč získal Iliev, jemuž se otevřela cesta k úniku do zcela otevřené sousedovické obrany i branky. A byl to právě Šilhan, co zatáhl za „záchrannou brzdu“ v podobě faulu k zastavení Ilievova gólového kontru. Sudí jej za to „odměnil“ červenou kartou (v 92.´) a domácí gólman putoval do sprch jen o chvilku dříve, než všichni ostatní exekutoři tohoto končícího mače, ze kterého všechny body brali hosté, Lheničtí.

Autor: Jan Bumba

SK Lhenice
Václav Mareš, trenér: Potvrdili jsme stávající formu z předchozích zápasů a ze Sousedovic si odvážíme především za druhý poločas zasloužené 3.body. První branku jsme vstřelili po rohovém kopu, kdy se hlavou trefil T.Tůma. Domácí vyrovnali o deset min.později z penalty za faul na domácího útočníka.Ve 44.min. jsme za ruku v pokutovém území kopali penaltu a T.Tůma se nemýlil. Druhý poločas už byl v naší režii. Myslím si, že o zápase jsme mohli rozhodnout daleko dříve, kdybychom proměnili svoje šance. Nedali jsme je a o výsledek jsme se museli obávat až do poslední minuty. Koncem zápasu se domácí svými nakopávanými míči tlačili za vyrovnáním, ale naše obrana vše zvládla. Musím opět pochválit hráče za bojovnost a nasazení.