10.kolo, Jihočeský | 1.B třída sk. A, 2017-2018

--

--

Suchdol nad Lužnicí jako první v sezóně vyloupil Frymburk

0

Souboj sousedů v průběžné tabulce sliboval pohledné utkání. Do Frymburku přijel bojovný Suchdol nad Lužnicí a odvezl si všechny tři body

Zárubův brzký gól

Začátek utkání vyšel lépe hostům. V 7. minutě utekl Kubašta po pravé straně, na penaltě našel volného spoluhráče Jakuba Zárubu, který prostřelil brankáře Vítka – 0:1. Frymburk se do šancí dostával sporadicky, nedokázal ovšem jejich náznaky přetavit v branku.

Pokutový kop a červená karta

Druhý poločas byl fotbalově výživnější. Spíše tedy výživnější ze strany rozhodčího, který nebyl svým rozhodováním příliš přesný pro oba týmy. Hra byla často přerušovaná, což vyhovovalo spíše hostům, kteří měli jednobrankový náskok. Své dvě velké šance ale neproměnili, a tak se skóre neměnilo. To, že se hra ujala směrem, který není pro fotbal příliš hezký, ukázala i 65. minuta, kdy po druhé žluté kartě, za podražení protihráče, musel pod sprchy domácí Šisler. Domácí měli vyrovnání ve svých nohách, dostali možnost zahrávat pokutový kop. Ten ovšem neproměnili. Proto je soupeř potrestal, když v 82. minutě Heřman krásnou střelou od tyče uzavřel na 0:2.

FC Šumava Frymburk
Lukáš Matúš (hráč): Moc se k výkonům rozhodčích nevyjadřuji, ale to, co předváděl mladý rozhodčí Syrovátka na obě strany, zejména pak ve druhém poločase, to bylo jen pro silné povahy a to můžeme být rádi, že vyloučil jenom jednoho našeho hráče. Vím, že je rozhodčích málo, ale to už by zápas lépe odpískal kde jaký divák. Hosté brzy vedli a kouskování hry jim hrálo do karet. Myslím si, že to byl spíš remízový zápas, akorát hosté své šance proměnili, my nikoliv, proto vyhráli. Nedá se nic dělat, příště musíme uhrát nějaké body v Roudném, což bude velice nepříjemný soupeř.

M. Vítek [-] - R. Mertl [-] , D. Račák [-] , J. Ribár [-] - J. Šisler [-] , T. Kaňa [-] , M. Račák [-] , M. Flöring [-] - J. Rillich [-] , S. Budík [-] (77. L. Matúš [-] ) , M. Koza [-] -