9.kolo, Jihočeský | 1.B třída sk. A, 2017-2018

--

--

Souboj Nových Vsí vyhrála ta Českobudějovická

0

Poprvé v historii proti sobě nastoupily obě Nové Vsi, ta Krumlovská a Českobudějovická! Zápas sliboval pěknou podívanou, domácí na svém menším trávníku umí hrát a jsou na něj zvyklý. Hosté se potýkají s dobrou formou a lebedí si na čele tabulky

Vyrovnaný první poločas

Podle postavení obou mužstev v tabulce byla favoritem ta Nová Ves, která je blíže jihočeské metropoli, ale první poločas začali lépe domácí hráči. Na malém hřišti začali hosty přehrávat a jejich odměnou byla 23. minuta, když Vlček mezi stopery krásně našel Hüttnera, ten se tváří v tvář Bartizalovi nemýlil 1:0. Poté hosté začali hru vyrovnávat a přicházely i jejich šance. Nejprve pálil Graman a po něm i Beneš, ale žádná střela se neujala. Až přišla 32. minuta, Graman poslal prudký centr do vápna, kde se nejlépe zorientoval V. Brožka a propálil vše, co mu stálo v cestě – 1:1. Pak už se první poločas jen dohrával.

Brožka dokonal hattrick

Druhé dějství už zcela ovládli hosté, kteří začali domácí přehrávat a začali si vytvářet i veliké šance. V jedné z nich se ocitl Beneš, který prudkou střelou orazítkoval tyč Černého branky. Skóre se měnilo v 66. minutě. Pecha vyhrál hlavičkový souboj na vápně, míč se dostal k Procházkovi a ten poslal halfvolejem budějovickou Novou Ves do vedení 1:2.  Novoveští byli při chuti. Novákovo přímý kop bravurně zneškodnil brankář Černý a poté se vyznamenal podruhé, když vytáhl Procházkovo střelu na tyč. Domácí tým hrozil pouze ze standardních situací, ale nedokázal z nich nic vytěžit. Pak už přišly chvíle Václava Brožky. Nejprve chladnokrevně přehodil brankáře Černého a upravil na 1:3, a pak si naběhl na krásnou kombinaci, kdy přišel milimetrový centr Gramana a rázem bylo 1:4. Brožka tak zkompletoval svůj první hattrick v nové sezóně. Hosté pak prostřídali všechny hráče a zápas už se jen dohrával. V dalším kole zajíždí krumlovská Nová Ves na derby zápas do Zlaté Koruny. Její českobudějovická jmenovkyně přivítá na svém hřišti, v sobotním dopoledni, Kamenný Újezd.

TJ Nová Ves u ČB
Radomil Procházka (hráč): Poprvé v historii jsme odehráli zápas s naší jmenovkyní. Byli jsme papírovým favoritem, ale jako první udeřili domácí, kteří od začátku hráli lépe. Po gólu jsme hru vyrovnali a dostali se do šancí. Povedlo se nám vyrovnat do poločasu. Druhou půli už jsme zcela ovládli a zaslouženě vyhráli. Hráče zápasu volím Václava Brožku, protože se svým hattrickem zásadně podílel na výhře.