7.kolo, Jihočeský | 1.A třída sk. A, 2017-2018

--

--

Fotbal, který bavil. Bavorovice v krásném utkání přehrály Prachatické

0

Domácí využili náskoku získaného v první půli a tři body už ze své moci nepustili.

Domácí se ujali vedení z penalty

Prachatičtí se zatím nemůžou rozjet a zařadili se do druhé poloviny tabulky. Bavorovice oproti tomu po postupu ukazují, že připravili kvalitní mužstvo. Vzájemný souboj přinesl nadstandardní podívanou. Oba týmy se snažily o kombinaci a pro hru na náhodu nebylo v utkání místo. Všichni hráli naplno, Smékal, který se vrátil po zranění do sestavy, na  hrotu domácí ofenzivy sváděl těžké osobní souboje s obránci Prachazic. Domácí se ujali vedení po proměnění penalty v 17. minutě, když Hopfingera překonal Šafránek. A krátce před půlí Bavorovice šly do trháku.  Po narážečkách domácích zatáhl míč Smékal a Procházka dorážkou ve vápně zvýšil na 2:0.

Procházkův druhý gól stál za to

Prachatice se krátce po půli dočkali snížení. Po perfektní kombinační akci skóroval Tesař, Sýkora mohl jen vylovit míč ze sítě. Do vyložených gólovek se hosté jinak nedostávali, Bavorovičtí dali pro tento ročník dohromady výbornou obranu. V 64. minutě si domácí vzali zpět dvoubrankové vedení. Po dlouhém, nádherném centru Šafránka do šestnáctky, který se vyhnul obráncům soupeře, se do míče opřel Procházka halfvolejem a udělal nejhezčí možnou tečku za výsledkem – trefil se do protější šibenice – 3:1. Zbytek zápasu už totiž žádnou změnu skóre nepřinesl.

TJ Bavorovice
Karel Franěk (trenér): „Podle mého se hrál na poměry I.A nadprůměrný fotbal. Hrálo se nahoru dolů, obě mužstva předváděla kombinační hru, žádná nakopávaná, ale narážečky a kombinace na obou stranách. Prachatice se ukázaly jako kvalitní mančaft, přijely s dobrou defenzivou a nebály se ani útočit. Prachatičtí mě překvapili, běhali, jsou to tvrdí kluci. Fotbal od začátku až do konce bavil, bylo to na úrovni. Po první půli jsme měli náskok, který jsme hodlali udržet, ale za pár minut jsme inkasovali a trochu jsme se strachovali. Větší štěstí jsme měli my. Šlo o opravdu kvalitní utkání a my jsme za tyto tři body moc rádi. Škoda, že Prachatice jsou v tabulce dole s pouhými pěti bodíky, ale to se určitě změní. Hráčem zápasu zvolím útočníka Procházku a z obrany stopera Hanouska“

V. Sýkora [-] - D. Rottenborn [-] , J. Hanousek [-] , T. Koranda [-] - M. Procházka [-] , F. Šafránek [-] , T. Kučera [-] , M. Blažek [-] - T. Smékal [-] (86. D. Klíma [-] ) , P. Babka [-] (72. V. Vacek [-] ) - V. Jakeš [-]