4.kolo, Jihočeský | 1.A třída sk. A, 2017-2018

--

--

--

--

Euforie na straně Blatné - ta během poslední čtvrthodiny otočila utkání ze stavu 0:2!

0

Hostům, hrajícím v deseti po vyloučení záložníka Sudka, v závěru došly síly a Blatná toho naplno využila...

Lokotka mohla po půli vést o více branek

Utkaly se týmy, které dosud nepoznaly chuť vítězství. A lépe do zápasu vstoupila Lokáda. Domácí stoper zaváhal při odkopu, k míči se dostal Nebor a bez přípravy přehodil gólmana – 0:1. Hosté mohli své vedení navýšit, když sudí neváhal odpískat penaltu za ruku ve vápně po hostujícím brejku, ale Novák při exekuci ztroskotal na Chlandovi

Nebyl ale všem penaltám konec. Ve vápně byl faulován Růžička a Kocar už tentokrát ve 40. minutě nezaváhal – 0:2. Lokomotiva ale utrpěla nejen pro tento duel, ale bohužel nejspíše i pro zbytek podzimu, ne-li sezóny, v prvním poločase i značnou ztrátu, když byl po špatném dopadu se zraněním kolena odnesen na nosítkách ze hry střelec první branky Nebor.

Drtivý tlak Blatné přinesl úspěch

Lokomotivu hned v úvodu druhé půle po svém druhém tvrdém zákroku oslabil mladý záložník Sudek. Domácí vyvinuli drtivý tlak, Lokáda  dlouho odolávala, ale její obranná hráz nakonec povolila. V 77. minutě se prosadil šťastně Machovský, když jeho střelu tečoval protihráč do protipohybu brankáře Rodena – 1:2.

A o šest minut později bylo srovnáno! Hosté nepokryli Petráška na malém vápně a ten se prosadil hlavou – 2:2. Budějovičtí pak měli obrovskou šanci na to vzít si vedení zpět. Kocar šel zcela sám na brankáře, jenomže neproměnil a pro hosty přišel krutý trest.

Střídající Křivanec poslal do vápna šikovný centr, ten sice nikdo nezasáhl, ale brankář Roden nezareagoval na původní dráhu letu a kapituloval potřetí – 3:2. Obrovská euforie na straně domácího celku, který předvedl parádní obrat a v poslední čtvrthodině nasázel tři branky.

TJ Blatná
Michal Brabec (trenér): „Poprvé jsme vyhráli, už jsme to moc potřebovali. Ani předchozí zápasy jsme nehráli špatně, myslím, že jsme byli i lepším týmem, ale měli jsme smůlu, nedávali jsme šance a kluci se dostali dolů i psychicky. Proti Lokádě to začalo přesně v duchu minulých utkání, z první šance soupeře jsme dostali branku. Kluci s tím pak moc chtěli něco udělat, ale nešlo to, nevytvářeli jsme si šance, jen jsme drželi míč. Chlanda výborně chytil první penaltu, druhou už hosté proměnili. V poločase jsme si řekli, že to riskneme, nasadíme tři útočníky a musíme to tam dorvat, a že musíme být trpěliví. Pomohlo nám vyloučení soupeře, Lokomotiva hrála na můj vkus až moc agresivně. Když jsme dali branku, tak se do toho kluci položili a srovnali jsme. Pak měl soupeř obrovskou šanci po naší školácké chybě, Chlanda nás opět podržel a my tam v závěru dotlačili třetí gól. Já byl spokojen, diváci byli spokojení, vše dobře dopadlo, euforie a vše bylo úplně úžasné. Byl to týmový výkon, po návratu se dobře uvedl levý záložník Křivanec, pomohl v kabině i po příchodu na hřišti. Vrátí se nám za týden i Čadek, budeme tak kompletní a snad to bude lepší a lepší.“

TJ Lokomotiva ČB
Pavel Hanel (trenér): „Odehráli jsme dva úplně rozdílné poločasy, bohužel ten druhý pro nás nedopadl šťastně. Byla smůla, že jsme v prvním neproměnili penaltu a další šanci, kdybychom vedli o čtyři branky, tak utkání bylo rozhodnuté. Bohužel ve druhé půli jsme šli do deseti a domácí nás sevřeli. Nad vodou nás držel brankář Roden. Docházely nám síly, měli jsme už jen jednoho hráče na střídání. Z nadějně rozjetého utkání jsme odešli bez bodu a strašně to mrzí, v jedenácti lidech bychom zápas dotáhli do vítězného konce. Nevydrželi jsme fyzicky.“