11.kolo, Jihočeský | Krajský přebor , 2017-2018

--

Osek otočil duel s Katovicemi. Vyšla mu taktika úporné defenzívy, zní z Katovic

0

Domácí Miklasova branka nepoložila a nakonec se radovali ze tří bodů.

Do očekávaného derby sice nastoupil katovický střelec Michal Požárek, ale svalové zranění mu umožnilo odehrát pouze první poločas. V něm byli hosté aktivnějším a nebezpečnějším mužstvem. Brankové příležitosti Hajduška, Cibulky a Rejška ale zůstaly nevyužity.

Branku se Katovicím podařilo vstřelit až na začátku druhého poločasu. Rejšek nádherně a tvrdě vystřelil z dvaceti metrů a míč z jeho kopačky zatřásl břevnem. Odražený míč poslal hlavou do sítě Blatský. V tu chvíli ale dle hostů neuvěřitelně selhal pomezní rozhodčí Vican, který přehlédl hned tři hráče domácích, kteří byli v době střely blíže k brance než Blatský. Vedení se hosté nakonec ujali v 62. minutě. Miklas předvedl skvělou individuální akci a tvrdou střelou s pomocí tyče nedal Hulínkovi šanci – 1:0.

Ke škodě katovického celku ale o dvě minuty později bylo vyrovnáno. Na polovině hřiště přišla zbytečná ztráta míče, na konci rychlého brejku domácích byl Říšský a podél Švehly srovnal na 1:1. Brzké vyrovnání bylo zřejmě rozhodujícím okamžikem utkání. O svém vítězství Osek rozhodl osm minut před koncem. Hosnedl si sebral míč z výkopu Hulínka, navedl si jej před vápno a přesnou střelou k tyči zajistil domácím vítězství 2:1.

SK Otava Katovice
web Katovic: Oseku vyšla taktika úporné defenzívy, osobního bránění Repy a jednoduché hry dopředu. My můžeme jen litovat neproměněných příležitostí v prvním poločase a rychlého vyrovnání, které jsme soupeři darovali. Nezbývá nám proto než soupeři pogratulovat k vítězství a soustředit se na závěr podzimní části sezóny.