--

Bitvu vyhrál Havířov

16

Zápas s minimem šancí vyzněl pro naše barvy.

Jestliže platí pravidlo, že tým hraje to, co mu soupeř dovolí, tak v tomto případě si toho oba celky moc nedovolily. Zápas celků z vrchních pater tabulky přinesl taktickou bitvu, ve které dominovaly obrany. Dostat se do šance bylo velmi složité, takže si diváci mohli nechat o ofenzivní smršti jenom zdát. V první půli měli jedinou velkou příležitost host. Po rychlé akci skončil míč naštěstí těsně mimo naší klece. V nastaveném čase udeřilo z čistého nebe. Skákavou střelu gólman hostů neudržel a důrazný Marek Lišaník poslal Indiány do vedení – 1:0. Sudí pak jen odpískal konec první části.

Tu druhou začaly dvě nebezpečné akce Novojičínských. Jestli si někdo myslel, že se tím otevřela ofenzivní stavidla, tak se zmýlil. Opět se hlavně bojovalo mezi oběma šestnáctkami. Náznaky šancí skončily  nepřesnou finální fází, takže drama dvou vyspělých mužstev pokračovalo. Hosté ve snaze zrychlit hru s postupem času znervózněli a přidali na nepřesnosti. Když Boris Förster vyzval v 67. minutě perfektní nahrávkou na zadní tyč ke skórování Tomáše Wojnara, bylo jasné, že z tohoto úderu se už hosté těžko nevzpamatují – 2:0. Trpělivou hrou si Indiáni náskok pohlídali a radovali se z velmi cenných, těžce vybojovaných, ale o to sladších bodů.

MFK Havířov
Miroslav Matušovič (trenér): „Přijel k nám velice kvalitní tým, který byl v první půli lepší. Přesto se nám podařilo vstřelit důležitý gól do šatny, což nám hodně pomohlo. O poločase jsem změnil rozestavení i systém hry, a na to už Jičín připravený nebyl. Myslím si, že jsme tím soupeře zaskočili a do ničeho už ho nepustili. Takticky to kluci zvládli ve druhé půli výborně. Dnes jsme nevyhráli fotbalovostí, ale srdíčkem. A takové vítězství mě hřeje. Kluci ukázali vůli a za to jim patří dík,“