--

--

--

15

Brumov vedl po půlhodin hry o dvě branky. Havířov před pauzou snížil, a ve druhé čtyřmi góly zápas otočil.

Po svižném začátku, kdy měly oba týmy velkou šanci na otevření skóre, přišla klidnější pasáž, po které byli překvapivě mnohem nebezpečnější hosté. Hrubé chyby v naší defenzívě přinesly soupeři rychle dvoubrankové vedení. A to mohlo být ještě vyšší. Nikdo by se nemohl divit, kdyby Brumovští vedli klidně o čtyři branky. V poslední minutě první půle se na rohu pokutového území uvolnil Mirek Matušovič a výstavní kroucenou střelo do šibenice vstřelil klasický gól do kabin, po kterém už se nehrálo.

Za stavu 2:1 trefili hosté břevno, což patrně zápas definitivně zlomilo. Vzápětí totiž po ideálním vysunutí Matušoviče s přehledem vyrovnal Lukáš Skoupý a Indiáni byli očividně na koni. Když po přečíslení vstřelil Matušovič svůj druhý gól, šli naši borci jasně za výhrou. I pod čtvrtou branku se přesnou přihrávkou podepsal špílmachr Matušovič. Poslal míč na Tomáše Wojnara, který pohodlně upravil na 4:2. Poslední slovo si vzal Jakub Hottek, který exluzivní pumelicí z pětadvaceti metrů křížem přes celou branku upravil havířovskou výhru na konečných 5:2. Hosté v tu chvíli vůbec nechápali, jak jim Indiáni zasadili definitivní KO.

VIDEOSESTŘIH

MFK Havířov
Miroslav Matušovič (hrající trenér): V první půli to nebylo dobré. Přesto jsem věřil, že pokud dáme kontaktní gól, tak jsme schopni zápas otočit. A toho si cením. Není totiž umění hrát, jen když vedete. Opravdová síla týmu se ukáže, až když to nejde, a to se dnes stalo. Díky všem hráčům a taky fanouškům, kteří nás skvěle podpořili.

FC Brumov
Ivan Pecha: První jarní utkání na venkovním hřišti nás čekal soupeř z těch nejtěžších. Ambiciózní Havířov v čele, podobně jako my, s hrajícím trenérem a exligovým borcem Miroslavem Matušovičem. Ostatně Havířov těch exligových hráčů má ve svém týmu povícero a i díky tomu se jedná o sebevědomí tým, který disponuje nejlepším útokem v soutěži. O čemž se přesvědčilo už více týmů a ostatně i my na vlastní kůži v neděli na městském fotbalovém stadiónu. Jenže pokud si někdo myslí, že šlo o jednostrannou záležitost, tak je na omylu. Po úvodní oťukávané jsme to byli my, kdo byl v první půlce lepším, nebezpečnějším a hlavně produktivnějším týmem. Za první poločas jsme si vytvořili čtyři šance a dvě z nich dokázali proměnit. Nejprve v 18 minutě po centru Davida Juřici vrátil na zadní tyči míč před bránu domácích, kde svým prvním gólem v brumovském dresu se hlavou prosadil Tomáš Chuchma. To domácí diváci ztichli, aby o deset minut zkoprněli úplně, když se po chybě v havířovské obraně dostal k míči náš snajpr Marek Novák a tvrdou křižnou střelou propálil domácího brankáře. Havířovští zůstali až konce poločasu jako opaření a mohli být rádi „jenom“ za naše dvougólové vedení. Ovšem i my jsme si v prvním poločase vybrali slabší chvilku, která nás nakonec hodně mrzela. Běžela poslední minuta první půle, když na domácí obranu pelášil s míčem na noze kapitán Mára Chovanec, který chtěl přihrát do samostatného brejku Tomovi Chuchmovi. Jenže průnikovou přihrávku vystihl v zimě příchozivší exligový Jakub Hottek, který ihned našel krásným pasem na pravém křídle Matušoviče, jenž ukázal jak to dělá Messi. Vřítil se do vápna z pravé strany, „zakvedlal“ nohama a vymíchal Davida a nádhernou střelou se trefil od tyče po naší pravou šibenici. Gól pro nás úplně zbytečný, zatímco pro Havířov přímo životadárný. Po naší rozehře ukončil sudí Volek první poločas a šlo se do kabin. Druhá půle totiž byla ve znamení Havířovského tlaku a obratu utkání. A i když jsme kluky v poločase upozorňovali, že Havířov je schopen dát za poločas klidně čtyři branky, což předvedl hned v prvním jarním zápase proti Šternberku, tak podobný kousek se podařil i proti nám. Nejvíc, ale mrzí, že jsme jim k tomu svými chybami hodně pomohli. Když kluci přestáli v úvodu druhé půle domácí očekávaný nástup, tak se hra poněkud vyrovnala a dokonce Marek Chovanec nádhernou střelou z 25 metrů trefil břevno domácí branky. Jenže přišla 59 minuta, kdy Matušovič poslal centr ze standardky za naši obranu, která ale vůbec nereagovala na nabíhajícího Skoupého, který si mazácky pohrál s vyběhnuvším Radkem a do prázdné brány srovnal na 2:2. Přesto bylo pořád o co hrát, neboť jsme měli cenný bod na dosah. O ten jsme ale přišli dvanáct minut před koncem, když se na levé straně v plné rychlosti vyhnul s míčem unikající Förster jak Martinovi Kolářovi, tak i Jirkovi Vítkovi a následně do našeho vápna poslal přesný prudký centr, který nechytatelně, uklidil opět Matušovič do naší branky. Tento gól, jenž znamenal obrat výsledku, byl pro nás jako rána KO od boxera na bradu. Psychika šla do kytek a my se úplně „vypnuli“. Za pět minut jsme totiž inkasovali další dvě branky od Wojnara a Hottka a bylo definitivně rozhodnuto. Poté jsme hru opět srovnali a opticky se hrálo více na půlce domácích, ale ti si již tříbrankový náskok zkušeně pohlídali. Do Havířova jsme jeli s odhodláním se o výsledek poprat a neudělat ostudu. A i když nakonec jedeme s prázdnou, tak určitě i přes nakonec krutou prohru odcházíme se vztyčenou hlavou a nemáme se za výkon vůbec stydět. Velmi silný a kvalitní tým jsme dlouho trápili a ti nás zlomili až v závěru utkání a kdyby nebylo zbytečných chyb u prvních dvou branek, tak bychom možná i nějaký bodík dovezli. Teď už je toto utkání ale minulostí a my se musíme připravit na další důležitý zápas doma proti Ústí u Hranic.