--

--

Opava vybrala Jeseník

0

Předposlední utkání tohoto roku skončilo pro domácí mužstvo neúspěchem. Proti kvalitnímu soupeři se výrazněji nedokázali prosadit a navíc domácí tým přišel o tvůrce hry Minku, který se nechal vyloučit za nesportovní chování. Opavská juniorka byla po celý zápas lepší a zaslouženě si odváží tři body.

Hosté se od úvodu častěji dostávali k zakončení, ale v koncovce byli nepřesní a první zákrok si gólman Červenka připsal až po půlhodině.

Pak domácí přežili opavskou gólovou šanci, na kterou odpověděli ve 36. minutě: Mlynář vyvezl míč z hloubi pole, parádní přihrávkou nastartoval Břízu, který v plném běhu pálil mimo.

Ve 39. minutě už domácí inkasovali. Po rychlé kombinaci, kterou zakončoval ze strany A. Helebrand. 0:1.

Větší šok domácí, ale přinesla 42. minuta, když byl Minka faulován u půlicí čáry.

Jesenický  hráč bolestivý střet těžko nesl a vynadal rozhodčímu, že nepotrestal tento zákrok žlutou kartou.

Neodpustil si ovšem hrubou urážku sudího, za kterou následovala červená karta. Velké oslabení, nejen pro tento zápas.

Druhý poločas pokračoval v duchu toho prvního. Opava měla více šancí a Jeseník se v deseti většinou bránil.

Přesto si domácí mužstvo vypracovalo šanci k vyrovnání – po centru hlavičkoval Bříza, jehož pokus byl tečován mimo bránu.

V 70. minutě hosté pojistili vedení druhým gólem. Po centru zleva zůstal u zadní tyče osamocený Kuzník, který lehkou střelou do protipohybu překonal Červenku. 0:2.

Velkou možnost na zdramatizování zápasu měli domácí deset minut před koncem, kdy Žákovu střelu zastavilo břevno a následnou Prachařovu dorážku vykopával obránce z prázdné brány.

Břevno ovšem zazvonilo i na druhé straně a další opavské pokusy byly také nepřesné.

Zdroj: FK Jeseník